Wracają pokazy fontann. Ma być kolorowo i groźnie

Warszawa

Tłumy na pokazie fontannMarcin Gula /tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Podczas majówki po raz pierwszy w tym roku zobaczymy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. Choć organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów, obiecują, że będzie kolorowo, a momentami powieje grozą.

Co roku multimedialne pokazy ściągają tysiące osób – zarówno warszawiaków, jak i turystów. Na ścianie wody wyświetlane są pokazy okraszone muzyką. Dotychczas można by oglądać między innymi warszawskie legendy, dyrygenta i orkiestrę czy tancerzy w akcji. Co zobaczymy w tym roku?

Jest data, nie ma szczegółów

"Ciągle szykujemy dla Was atrakcje w związku ze zbliżającymi się pokazami w Multimedialny Park Fontann w Warszawie. Żeby nie zepsuć niespodzianki, powiemy tylko, że będzie bardzo kolorowo, wystrzałowo, a momentami… powieje nawet grozą. Już niedługo zdradzimy więcej" - czytamy na Facebooku Stołecznej Estrady, która jest gospodarzem parku.

Zatem wciąż nie wiemy jeszcze, jaki będzie temat przewodni widowiska, ale znamy już datę pierwszego show - weekend majowy. "Zapraszamy na pierwsze pokazy 1, 2 i 3 maja o godz. 21:00. Szczegóły już wkrótce" - zapowiadają organizatorzy.

Miliony barw, tysiące litrów wody

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw). 

Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

kz/b