Wiceprezydent chwali się w sieci: kranówka na sesji rady miasta

Warszawa

facebook.com/ Jarosław JóźwiakWiceprezydent Jóźwiak promuje kranówkę

Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak pochwalił się na jednym z portali społecznościowych, że na sesjach Rady Warszawy pije się wodę z kranu. Miasto coraz częściej stawia na promocje alternatywy dla butelkowej wody. Teraz, jak widać, trend dosięgnął także radnych.

Ze źródełka zamiast z butelki. Ustawią 300 punktów z wodą

"Warszawska kranówka obecna już nie tylko w ratuszu ale również na sesjach i komisjach Rady m.st. Warszawy" - chwali wodę z kranu Jarosław Jóźwiak.

O czystości wody z kranu przekonywała często sama prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pretekstem do promocji tego typu wody były 50. urodziny tzw. Grubej Kaśki.

Idąc za trendem, w 300 szkołach podstawowych i gimnazjach powstać mają tzw. źródełka wody pitnej. W drugiej połowie kwietnia porozumienie w tej sprawie miasto podpisało z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. - Jesteśmy na etapie zbierania zgłoszeń i informacji - mówi nam o postępach rzecznik MPWiK Roman Bugaj.

Nawet burmistrz pije wodę z kranu

W lutym 2015 roku przed kamerą tvnwarszawa.pl wodę zdecydowała się także wypić burmistrz Ochoty Katarzyna Łęgiewicz. - Ja piję wodę z kranu, moje dzieci też, bo tak jest po prostu najszybciej. Do wszystkich spraw kuchennych, do gotowania, do zupy, do herbaty, do zrobienia kostek lodu używam właśnie jej – mówiła nam wówczas.

Włodarz dzielnicy podkreślała, że w dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby chodzenia po wodę oligoceńską.

BURMISTRZ OCHOTY PIJE KRANÓWKĘ Z NASZYM DZIENNIKARZEM:

Burmistrz Ochoty: Woda z kranu jest czysta i bezpieczna
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ep/r