Weekend: drogowcy na Słomińskiego, tramwajarze przy pętli Młociny

Warszawa

ZDMWeekendowe frezowanie na Słomińskiego

W weekend drogowcy wymienią nawierzchnię na ulicy Słomińskiego, a od poniedziałku rozpoczną się prace na Newelskiej. Tramwajarze zaplanowali drugi etap remontu przy pętli Młociny. Utrudnienia czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Remont ulicy Słomińskiego obejmie południową jezdnię, prowadzącą w kierunku mostu Gdańskiego. Nowa nawierzchnia pojawi się na 870-metrowym odcinku między mostem a ulicą Alka Dawidowskiego. Nawierzchnia na moście nie będzie wymieniana, ale na most w stronę Pragi i Targówka nie będzie można wjechać.

Drogowcy wprowadzą zmiany w organizacji ruchu w piątek, 12 października około godziny 22. Frezowanie powinno zakończyć się w poniedziałek nad ranem. Ulica powinna być przejezdna od godziny 4.

Kierowcy jadący od strony ronda Zgrupowania AK "Radosław" będą mogli skręcić w ulicę Alka Dawidowskiego. Natomiast połączenie ze Słomińskiego stracą Bonifraterska, Międzyparkową, Szymanowska i Zakroczymska. By ominąć remontowany fragment jezdni, trzeba będzie wybrać przejazd mostem Grota-Roweckiego, Jagiellońską do ronda Starzyńskiego lub aleją Jana Pawła II, aleją Solidarności i mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Trasy zmienią autobusy linii 409, 500 oraz nocnych N12 i N62. Normalnie będą kursować tramwaje.

Objazd ulicy Słomińskiego
Urząd Miasta

Tramwajarze przy pętli Młociny

Nadchodzący weekend będzie drugim z rzędu, gdy remontowane będzie torowisko w rejonie pętli Młociny. Tym razem z ruchu wyłączone będą tory w alei gen. Marii Wittek, czyli na przedłużeniu mostu Północnego.

Prace rozpoczną się w piątek o godzinie 23, a zakończą w poniedziałek około 4 nad ranem.

W związku z pracami tramwajarzy kierowcy nie będą mogli przejechać z ulicy Nocznickiego w aleję gen. Wittek, ani skręcić w Kasprowicza. Wyłączony z ruchu odcinek będzie można objechać ulicami: Marymoncką, Przy Agorze i Kasprowicza.

Tramwaje linii 11, 33 oraz autobusy nocne N41zostaną skierowane na objazdy. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię autobusową Z33, kursującą na trasie: Metro Młociny - Nocznickiego - Wólczyńska - Al. Reymonta - Broniewskiego - Park Olszyna.

Frezowanie na Woli

W poniedziałek rozpocznie się remont ulicy Newelskiej na Woli. Władze dzielnicy postanowiły, że zyska ona nową nawierzchnię. Na czas prac drogowców ulica będzie zamknięta dla kierowców. Połączenie z Newelską stracą Lędzka i Andrychowska. Zakończenie remontu jest planowane na piątek, 19 października.

Objazd ulicy Newelskiej
Urząd Miasta

Zmieniona organizacja ruchu na Łodygowej

Jak przypomina ratusz, trwa też przebudowa Łodygowej. W środę zmieniła się tam organizacja ruchu. Ruch w obydwu kierunkach na odcinku między Wolińską a Klamrową odbywa się nowo wybudowaną jezdnią północną. Natomiast stara jezdnia została zamknięta dla kierowców.

Połączenie z Łodygową odzyskały ulice Rzemieślników i Mechaników. Natomiast nie można na nią wyjechać ze Strużańskiej po południowej stronie.

Na przebudowywanej jezdni mają powstać po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, między skrzyżowaniem z Radzymińską a granicą z Ząbkami. Powstaną też nowe chodniki, drogi rowerowe, odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna. Równolegle budowana jest w tym miejscu nowa kanalizacja. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec tego roku.

Zobacz też materiały o remoncie Miodowej i placu Krasińskich:

Drogowcy kończą remont MiodowejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

kk/pm