Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Uszkodzony wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Naprawę będą prowadzić nocami

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plUszkodzony spód wiaduktu Trasy Łazienkowskiej

Drogowcy będą prowadzić w nocy prace pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. W trybie awaryjnym wyłączą z ruchu środkowy pas jezdni w kierunku Mokotowa. Utrudnienia rozpoczną się w poniedziałek po godzinie 22 i będą powtarzały się cyklicznie aż do piątku.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował w poniedziałek o konieczności awaryjnego wyłączenia pasa ruchu ulicy Solec pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. "Prace są konieczne z powodu mechanicznego uszkodzenia wiaduktu" - wyjaśniono w komunikacie. "Najprawdopodobniej wystający ponad dopuszczalną wysokość element ciężarówki lub jej ładunku zawadził o spód przeprawy" - przypuszczają drogowcy.

- Na spodzie wiaduktu widać, że jego powierzchnia jest porysowana i poobijana. Rysy układają się w jednym ciągu, a przy kilku przęsłach są dodatkowo wykruszone fragmenty betonu - opisuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na czas prac drogowcy wyłączą fragment WisłostradyZDM / Facebook

Naprawa rozpocznie się już w poniedziałek. Fragment środkowego pasa ulicy Solec zostanie wyłączony z ruchu w godzinach 22-6. Prace będą powtarzane każdej nocy, między 12 a 15 października w godzinach 22-2.  

"Nie da się przeprowadzić w całości robót w ciągu jednej nocy lub kilkunastu godzin. Wymagają one zachowania reżimu technologicznego, żeby naprawa była trwała" - zaznacza ZDM. W ramach naprawy konieczne będzie odkucie głuchych i luźnych fragmentów betonu, mechaniczne oczyszczenie miejsca naprawy i zabezpieczenie odkrytych prętów zbrojeniowych specjalną zaprawą. Potem ubytki trzeba wypełnić zaprawą betonową, a na to ułożyć warstwę buforową i szpachlową.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości