Parada rowerzystów przejedzie ulicami miasta

Autor:
dg
Źródło:
PAP
UM WarszawaParada rowerowa w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)

Z okazji Światowego Dnia Roweru w sobotę, 3 czerwca przez warszawskie ulice przejedzie międzynarodowa parada cyklistów. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Warszawskie Święto Rowerowe rozpocznie się o godz. 12 na placu Zamkowym, pod Kolumną Zygmunta III Wazy. Stamtąd sympatycy jednośladów przejadą na Osiedle Jazdów, gdzie odbędzie się druga część wydarzenia, czyli okolicznościowy piknik – zaplanowany od godz. 14 do 18. W programie znalazły się m.in. warsztaty artystyczne i literacki, spacery po Jazdowie, pokazy rowerów, nauka sztuczek na jednokołowcach i rozmowy z ciekawymi gośćmi.

Parada rowerowa

W samo południe z placu Zamkowego wyruszy międzynarodowa parada rowerowa – udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele kilkunastu ambasad. Uczestnicy będą poruszać się ulicami: Miodową, Senatorską, plac Teatralny, Senatorską, plac Bankowy, al. "Solidarności", most Śląsko-Dąbrowski, al. "Solidarności", Targową, al. Zieleniecką, rondo Waszyngtona, aleja i most Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi, rondo Dmowskiego, Marszałkowską, Królewską, Grzybowską, al. Jana Pawła II, rondo ONZ, Prostą, rondo Daszyńskiego, Towarową, plac Zawiszy, Alejami Jerozolimskimi, rondo Dmowskiego, Marszałkowską, plac Konstytucji, Piękną, Jazdów.

"Cykliści będą mieli do pokonania blisko 17 kilometrów, przejazd zajmie niespełna dwie godziny. Paradę zabezpieczać będzie policja. Na trasie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, które będą oddziaływać także na kursowanie komunikacji miejskiej" - poinformował stołeczny ratusz.

Czytaj też: Puławska pozostanie koszmarem pieszych i rowerzystów

Puławska komfortowa tylko dla kierowców
Puławska komfortowa tylko dla kierowcówMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości