CBA w siedzibie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest oświadczenie instytucji

Autor:
dg
Źródło:
wp.pl, PAP

W siedzibie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej swoje czynności prowadzą funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak zapewnia w oświadczeniu PISF, nie jest to "doraźna kontrola", a jedynie "czynności analityczno-informacyjne", które trwają od ponad dwóch lat.

O działaniach prowadzonych przez funkcjonariuszy CBA w siedzibie PISF jako pierwsza poinformowała Wirtualna Polska. "W przedmiotowej sprawie Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności analityczno-informacyjne. Czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu Biuro będzie mogło ewentualnie udzielić więcej informacji" - cytuje WP maila od CBA.

Do sprawy odniósł się PISF w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej instytutu. "Polski Instytut Sztuki Filmowej informuje, że czynności analityczno-informacyjne prowadzone przez CBA trwają od lipca 2020 roku, zarówno w PISF jak i w innych podmiotach branży filmowej" - przekazano w oświadczeniu.

"Czynności te nie stanowią kontroli doraźnej co insynuują autorzy artykułu. Przez cały ten okres Instytut przekazuje informacje niezbędne dla prowadzonych przez CBA analiz" - dodał PISF.

Autor:dg

Źródło: wp.pl, PAP

Pozostałe wiadomości