W aplikacji Warszawa 19115 uruchomiono wyszukiwarkę toalet

Najnowsze

Autor:
ran
Źródło:
PAP
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plAutomatyczna toaleta przy płycie Desantu

Aplikacji Warszawa 19115 dodano w menu usługi listę ogólnodostępnych toalet - poinformował urząd miasta. I przypomniał, że w stolicy jest 360 takich obiektów.

Jak poinformował urząd, poprzez zakładkę "Toalety" można sprawdzić ogólnodostępne toalety w mieście. Na mapie są zaznaczone zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, jak i toalety w obiektach użyteczności publicznej i udostępnione w obiektach prywatnych. "Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetla się dokładny adres toalety, godziny otwarcia, informacje o odpłatności (jeśli występuje), dostępnych przewijakach czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych" - wyjaśnił ratusz.

Również automatyczne szalety

W aplikacji wskazanych jest 360 lokalizacji toalet. Są one np. w parkach, przy ciągach komunikacyjnych, w przejściach podziemnych, jak również na bulwarach oraz przy stacjach metra. Wskazane w aplikacji toalety są też w bibliotekach, urzędach, domach kultury. Dodatkowo wskazane są automatyczne szalety dostępne w 22 punktach stolicy.

Toalety publiczne i automatyczne toalety przy skwerach zieleni są otwarte i serwisowane codziennie przez cały czas trwania epidemii. To samo dotyczy pomieszczeń sanitarnych na stacjach metra. Tam ekipy porządkowe na bieżąco dbają o czystość toalet i ich bezpieczne użytkowanie – stosują środki myjące i dezynfekujące.

"Dodatkowo toalety są udostępniane przez centra handlowe oraz niektóre lokale gastronomiczne. Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa część obiektów może być niedostępna, np. w restauracjach" - przypomniał jednocześnie ratusz.

Autor:ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl