Ursynów i Wilanów chcą połączenia drogowego

archiwumBędą debatować o połączeniach komunikacyjnych

Chcą wspólnego połączenia drogowego, dlatego spotykają się na nadzwyczajnym posiedzeniu. W środę radni Ursynowa i Wilanowa będą rozmawiać na temat budowy dróg, które połączą obie dzielnice.

Będzie to prawdopodobnie pierwsza wspólna sesja rad warszawskich dzielnic od czasu wprowadzenia obecnego ustroju stolicy w 2002 rok.

Walczą o połączenie

Plany i projekty połączenia drogowego obu dzielnic planowane są od wielu lat. Pod koniec 2011 roku Rada Warszawy uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Nowoursynowskiej, w którym zielone światło otrzymało przedłużenie ulicy Ciszewskiego.

Nadal jednak nic się nie buduje, bo nie ma na to pieniędzy. Dlatego też, radni Ursynowa domagają się wpisania inwestycji do budżetu na rok 2013 oraz do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Transmisja w internecie

- Pomiędzy Ursynowem a Wilanowem nie ma ani jednego cywilizowanego połączenia komunikacyjnego – tłumaczy Piotr Guział, burmistrz Ursynowa. Według władz Ursynowa obecnie funkcjonujące połączenie – ul. Orszady i ul. Rzekotki, jest niewystarczające i nie spełnia standardów.

Według radnych, Ursynów i Wilanów to najdynamiczniej rozwijające się dzielnic stolicy, dlatego pilnie potrzebują połącznia. - Wybudowanie połączenia wskazane jest z uwagi na zapewnienie mieszkańcom dzielnic bezpiecznego i bezpośredniego przemieszczania się do przedszkoli, szkół, szpitali instytucji publicznych, obiektów handlowych i pracy – czytamy w uzasadnieniu.

Wspólne posiedzenie radnych rozpocznie się w środę o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej ursynowskiego Ratusza przy al. KEN 61. Z sesji będzie przeprowadzona transmisja internetowa na stronie www.ursynow.pl.

su/b

Źródło zdjęcia głównego: archiwum

Pozostałe wiadomości