Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Uliczki Starówki w remoncie. W sierpniu prace na Rynku

Najnowsze

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plPrace na Piwnej

Na Starym Mieście trwa remont uliczek. Robotnicy zajęli część Piwnej i Szerokiego Dunaju. Następny w kolejce jest Rynek.

Na Piwnej, pomiędzy Wąskim Dunajem, a Piekarską częściowy efekt przekładania kostki widać. Na miejscu jednak trwa wciąż wymiana rury ciepłowniczej i układanie reszty nawierzchni.

Za dwa miesiące rynek

- Do końca lipca prace powinny zakończyć się na tym odcinku, a na kolejnym - pomiędzy Piekarską, a placem Zamkowym - pod koniec sierpnia - wyjaśnia Anna Stasiewicz, z Zarządu Terenów Publicznych.

Trwa też remont nawierzchni na ulicy Szeroki Dunaj, który zakończy się prawdopodobnie w ciągu miesiąca.

Ale już 20 sierpnia rozpocznie się operacja na sercu Starego Miasta - do remontu pójdzie Rynek, gdzie kostka również będzie przedkładana. - Prace zaplanowane są na trzy miesiące. Mamy nadzieję, że pogoda nie spłata nam psikusa – zaznacza Stasiewicz.

Jak już informowaliśmy, termin rozpoczęcia prac uzgodniono z restauratorami, którzy na rynku wystawiają ogródki letnie.

Przystosowane dla niepełnosprawnych

Nowa nawierzchnia ma być dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Rewolucje mają przejść chodniki – zamiast płyt betonowych będą kamienne, a w newralgicznych miejscach mają powstać podjazdy. Oprócz wymiany nawierzchni, remont zakłada wymianę kabli zasilających oświetlenie oraz regulację słupów do montażu dekoracji świątecznych.

ran/roody