Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Siedmiu chętnych do projektowania metra na Bemowie

Warszawa

tvnwarszawa.plMetro (zdjęcie ilustracyjne)

Siedem firm chce projektować ostatni odcinek drugiej linii metra, wraz ze stacją techniczno-postojową Mory – poinformowało Metro Warszawskie.

Termin składania ofert upłynął w środę, a wśród uczestników, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do konkursu znajdują się firmy polskie - znane już z wykonanych projektów metra - ale także biura z Danii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Kto przygotuje koncepcję odcinka zachodniego drugiej linii wraz ze bazą w Morach, będzie wiadomo po sprawdzeniu, czy oferty spełniają kryteria konkursu. Firmy zaproszone do kolejnego etapu będą miały nie mniej niż 90 dni na złożenie prac.

Zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych i zaproszenie do negocjacji umowy na opracowanie projektów budowlanych, a także w postępowaniu Zarządu Transportu Miejskiego, które ma wyłonić autora koncepcji węzłów przesiadkowych.

Druga linia metra na Bemowie ma być gotowa w 2023 roku. Od miesiąca powstaje stacja przy ulicy Księcia Janusza na Woli, z torami do zawracania pod Górczewską. Powstaną też stacje przy Płockiej i na Młynowie. Kolejne tunele będą drążone do Ulrychowa (przy centrum handlowym Wola Park) i Bemowo (przy urzędzie dzielnicy). Dalej planowane są stacje Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska. Czterokilometrowy odcinek zakończy baza techniczno-postojowa Mory z halami dla pociągów.

Niedawno rozpoczęła się budowa metra na Woli:

Dronem nad budową metra
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

skw/r