Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Seria ataków z wiatrówki. Ostrzelane samochody, tramwaj, przystanek

Warszawa

TVN24Policja o groźnym incydencie

We wtorek na Bemowie i Woli ktoś strzelał z wiatrówki. Najpierw padły strzały w kierunku tramwaju jadącego Okopową, potem nieznany sprawca uszkodził samochody zaparkowane przy stacji benzynowej. Ucierpiała także wiata przystankowa przy Połczyńskiej.

Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Wczoraj ok. godz. 16.10 w tramwaju linii 27 w stronę Arkadii doszło do niepokojącego zdarzenia. Między przystankiem Sokołowska a Płocka w tramwaju pełnym ludzi przestrzelono boczną pierwszą szybę. Kilka osób obecnych w tramwaju widziało mężczyznę, który otwiera szybę samochodu i strzela z pistoletu" - napisała internautka.

Na miejscu pojawiła się policja. Jak dowiedzieliśmy się od funkcjonariuszy z Woli, to nie jedyny taki incydent, który tego dnia miał miejsce w okolicy.

- Pomiędzy godziną 16 a 17 ostrzelano samochody przy stacji benzynowej, a także wiatę przystankową. Sprawcy, bądź sprawca poruszali się samochodem osobowym o ciemnym kolorze nadwozia - informuje Marta Sulowska z komendy na Woli.

Do zdarzeń doszło w rejonie ulicy Połczyńskiej - w pobliżu stacji benzynowej oraz przystanku autobusowego TKACZY02. Jak podaje policja, sprawca poruszał się także ulicami: Kasprzaka, Ordona, Wolska, Ostroroga oraz Powstańców Śląskich i Borowej Góry.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcą ataków mogła być ta sama osoba. - Tego typu zachowania są nieodpowiedzialne i zagrażają zdrowiu innych osób. Prosimy wszystkich, którzy byli świadkami tych zdarzeń, aby zgłosili się do komendy przy Żytniej 36 - apeluje Sulowska.

Ostrzelany przystanek
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

md/b