Seria ataków z wiatrówki. Ostrzelane samochody, tramwaj, przystanek

Warszawa

TVN24Policja o groźnym incydencie

We wtorek na Bemowie i Woli ktoś strzelał z wiatrówki. Najpierw padły strzały w kierunku tramwaju jadącego Okopową, potem nieznany sprawca uszkodził samochody zaparkowane przy stacji benzynowej. Ucierpiała także wiata przystankowa przy Połczyńskiej.

Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Wczoraj ok. godz. 16.10 w tramwaju linii 27 w stronę Arkadii doszło do niepokojącego zdarzenia. Między przystankiem Sokołowska a Płocka w tramwaju pełnym ludzi przestrzelono boczną pierwszą szybę. Kilka osób obecnych w tramwaju widziało mężczyznę, który otwiera szybę samochodu i strzela z pistoletu" - napisała internautka.

Na miejscu pojawiła się policja. Jak dowiedzieliśmy się od funkcjonariuszy z Woli, to nie jedyny taki incydent, który tego dnia miał miejsce w okolicy.

- Pomiędzy godziną 16 a 17 ostrzelano samochody przy stacji benzynowej, a także wiatę przystankową. Sprawcy, bądź sprawca poruszali się samochodem osobowym o ciemnym kolorze nadwozia - informuje Marta Sulowska z komendy na Woli.

Do zdarzeń doszło w rejonie ulicy Połczyńskiej - w pobliżu stacji benzynowej oraz przystanku autobusowego TKACZY02. Jak podaje policja, sprawca poruszał się także ulicami: Kasprzaka, Ordona, Wolska, Ostroroga oraz Powstańców Śląskich i Borowej Góry.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcą ataków mogła być ta sama osoba. - Tego typu zachowania są nieodpowiedzialne i zagrażają zdrowiu innych osób. Prosimy wszystkich, którzy byli świadkami tych zdarzeń, aby zgłosili się do komendy przy Żytniej 36 - apeluje Sulowska.

Ostrzelany przystanek
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

md/b