Ruszyła budowa parku wodnego za 150 mln euro

Warszawa

Wizualizacja parku wodnegoPark od Poland
wideo 2/2

To ma być największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestor planuje na jego terenie 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun.

Jak poinformowano w środowym komunikacie, Suntago Wodny Świat będzie pierwszym etapem kompleksu rozrywkowego Park of Poland, budowanego w Mszczonowie przez Global City Holdings. Inwestycja zajmie powierzchnię 400 hektarów, z czego 20 zostanie przeznaczonych na park wodny.

W obiekcie zaplanowano 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Goście będą mieli do dyspozycji również gabinety masażu i solaria.

Ma być 600 miejsc pracy

Inwestycja warta 150 mln euro ma się zakończyć w ciągu dwóch lat i stworzyć około 600 miejsc pracy.

Jak przekazał inwestor, Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Obiekt będzie mógł przyjąć do 15 tys. osób dziennie. Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 tys. metrów kwadratowych.

Park wodny powstanie na 20-hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago Wodny Świat zaplanowano 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8000 szafek dla gości.

Po ukończeniu budowy parku wodnego inwestor planuje wybudować: kolejne parki tematyczne, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce w stylu Silicon Valey oraz apartamentowce.

Inwestor - firma Global City Holdings - znana jest w Polsce między innymi z rozwoju sieci kinowej Cinema City.

PAP/skw/jb