Rembertów, Wesoła, Sulejówek. Są pieniądze na wiadukty i tunele

Najnowsze

GooglePlanowane inwestycje

Jeden wiadukt i cztery tunele mają powstać na przejazdach kolejowych w Warszawie i Sulejówku. Kolejarze podpisali właśnie umowę na unijne dofinansowanie tych długo wyczekiwanych inwestycji.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę na dofinansowanie projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap II – część wiaduktowa".

Pięć obiektów

Całkowita wartość inwestycji to niemal 176 milionów złotych. Dofinansowanie wynosi ponad 66,6 miliona złotych.

- Dbamy o to, aby pieniądze, jakie płyną do Polski z Unii Europejskiej, były dobrze wykorzystywane, aby pracowały dla polskiej gospodarki i aby zwiększały możliwości rozwoju - mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury. Pod tymi wielkimi słowami kryje pięć konkretnych inwestycji.

W Rembertowie znikną dwa naziemne przejazdy w ciągu ulic Marsa i Chełmżyńskiej. W pierwszym miejscu powstanie tunel dla aut, w drugim - wiadukt nad torami. Kolejarze zapewniają, że ta druga inwestycja ułatwi komunikację między Warszawą a Ząbkami.

W Wesołej tunel samochodowy zastąpi przejazd w ciągu ulicy Raczkiewicza. Pod torami kolejowymi samochody pojadą także w Sulejówku: w ciągu alei Piłsudskiego i ulicy Krasińskiego.

PKP PLK informują, że trwają prace projektowe przy inwestycjach. Wszystkie mają być gotowe do 2022 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ O INWESTYCJACH

PRZEJAZDY W REMBERTOWIE I WESOŁEJ:

Przejazd w WesołejMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Google