Najnowsze

Przeciwko likwidacji szkół: protesty w czterech dzielnicach

Najnowsze

fot. materiały organizatorów
fot. materiały organizatorów

W czterech dzielnicach warszawski PiS zorganizuje dziś protesty przeciwko planom likwidacji części stołecznych szkół. Radni i posłowie tej partii chcą, razem z rodzicami i nauczycielami, wyjść na ulice.

Protesty przeciwko likwidacji szkół zaczęli od ostrych haseł w sieci. O tym, jak w internecie działacze i sympatycy PiS prowadzą kampanię w internecie, pisaliśmy w poniedziałek. Dziś chcą wyjść z mieszkańcami na ulice.

Pierwszy protest rozpocznie się o godz., 13.00 przed urzędem dzielnicy Praga Południe przy ul. Grochowskiej. Organizatorzy alarmują, że na terenie tej dzielnicy mają zostać zlikwidowane gimnazjum nr 24 i gimnazjum nr 26. Ponadto władze dzielnicy planują przeniesienie liceum ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta na ul. Fundamentową.

Radni i rodzice nie zgadzają się również z pomysłem zlikwidowania przedszkola "Wiatraczek" przy ul. Kobielskiej 15.

PRZECZYTAJ PETYCJĘ DO BURMISTRZA PRAGI POŁUDNIE ORAZ PRZEWODNICZĄCEJ RADY WARSZAWY

PISMO W SPRAWIE PRZEDSZKOLA "WIATRACZEK"

TU ODBĘDĄ SIĘ PROTESTY:

Praga Południe: godz. 13.00. Urząd Dzielnicy Praga Południe (ul. Grochowska 274)

Praga Północ: godz. 15.00. Przemarsz spod Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego (ul. Objazdowa 3) pod Urząd Dzielnicy Praga Północ (ul. Ks. Kłopotowskiego 15)

Żoliborz: godz. 15.45. Urząd Dzielnicy Żoliborz (ul. Słowackiego 6/8)

Bielany: godz. 16.30. Urząd Dzielnicy Bielany (ul. Żeromskiego 29)

Manifestacje zapowiedziano już w niedzielę, na specjalnej konferencji prasowej. Poseł z Warszawy Mariusz Kamiński mówił wówczas, że polityka edukacyjna stołecznego ratusza jest "krótkowzroczna". Zdaniem PiS, szkoły da się uratować kosztem urzędniczych etatów. Czytaj więcej na ten temat.

Szkoły na sesji

Temat szkół będzie powracał. Zgodnie z zamieszczonym w internecie proponowanym porządkiem obrad sesji Rady Warszawy, 2 lutego dyskutowane mają być projekt uchwały w sprawie likwidacji m.in. gimnazjum nr 84 na ul.˙Krzywoń, LXXIX liceum ogólnokształcącego na ul. Irzykowskiego i LXXIV liceum ogólnokształcącego im.˙Kazimierza Pułaskiego na ul. Wrzeciono.

par/mz

Pozostałe wiadomości