Premier z synem przy "Lewitującym bączku". Wizyta w Koperniku

Centrum Nauki KopernikPremier Kanady w Koperniku

W Centrum Nauki Kopernik pojawił się premier Kanady. Przyjechał z synem Xavierem. Sens niektórych eksperymentów wyjaśnił mu osobiście.

W mediach społecznościowych CNK poinformowało: "Dziś mieliśmy okazję gościć u nas Premiera Kanady razem z synem! Czujemy się wyróżnieni".

- Panowie pojawili się około godziny 13. Skierowali się na wystawę "Nowy Świat w Ruchu". Są tam żyroskopy, można zetknąć się z różnymi rodzajami fal: wodną, dźwiękową oraz magnetyzmem - mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik.

Premiera Kanady i Xaviera oprowadził Cezary Szmidke, opiekun wystawy "Nowy Świat w Ruchu". Xavier był zafascynowany ekspozycją, tym bardziej, że naturę kilku zjawisk wytłumaczył mu osobiście tata - znany ze swojego zamiłowania do nauk ścisłych.

Zatrzymali się na dłużej przy "Lewitującym bączku". Potem zjedli lunch. - Po nim Justin Trudeau wyszedł z Kopernika, a Xavier poszedł do planetarium - mówi Katarzyna Nowicka. Tak wyglądało powitanie 5-milionowego gościa Centrum Nauki Kopernik:

5-milionowy gość Centrum Nauki Kopernik
5-milionowy gość Centrum Nauki KopernikTVN24

alex

Źródło zdjęcia głównego: Centrum Nauki Kopernik

Pozostałe wiadomości