Prace MPWiK. Problemy z wodą w Pruszkowie i okolicach

Warszawa

| ShutterstockWodociągi - zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy południowo-zachodnich dzielnic Warszawy i sąsiadujących miejscowości muszą liczyć się z przerwą w dostawie wody.

W dniach 6–7 sierpnia pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracować będą przy montażu punktów pomiarowych sieci w Alejach Jerozolimskich. Roboty były już przekładane kilkukrotnie, między innymi ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

"W związku z pracami eksploatacyjnymi, od wtorku 6 sierpnia od godziny 9, do środy 7 sierpnia do godziny 22 nastąpi spadek ciśnienia wody lub jej całkowity brak na terenie Włoch i Ursusa, Michałowic, Reguł oraz miast: Pruszków i Piastów" – ostrzegają w komunikacie przedstawiciele MPWiK.

Będą beczkowozy

W czasie wykonywanych robót będą utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, dlatego też wodociągowcy apelują o zabezpieczenie jej zapasów. Na terenie Pruszkowa MPWiK zapewni mieszkańcom wodę w woreczkach. Dodatkowo uruchomi awaryjne ujęcia w Pruszkowie i Ursusie.

Podstawione zostaną także beczkowozy w następujących lokalizacjach:

Pruszków

Piastów

Gmina Michałowice

Reguły

Opacz Kolonia

Ursus

Jak zapewnia MPWiK, prace przy sieci wodociągowej poprawią jej wydajność i niezawodność. "Montaż i uruchomienie dodatkowych punktów opomiarowania pozwoli kontrolować zużycie wody oraz, szybciej niż dotychczas, lokalizować wycieki i awarie. Dane z systemu monitoringu posłużą także do sterowania pracą sieci wodociągowej, między innymi w czasie awarii czy prowadzonych przez MPWiK prac modernizacyjnych" – czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o konferencji stołecznych wodociągowców:

Wiceprezydent o inwestycjach w wodociągachMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

ab