Prace MPWiK. Problemy z wodą w Pruszkowie i okolicach

TVN Warszawa

| ShutterstockWodociągi - zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy południowo-zachodnich dzielnic Warszawy i sąsiadujących miejscowości muszą liczyć się z przerwą w dostawie wody.

W dniach 6–7 sierpnia pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracować będą przy montażu punktów pomiarowych sieci w Alejach Jerozolimskich. Roboty były już przekładane kilkukrotnie, między innymi ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

"W związku z pracami eksploatacyjnymi, od wtorku 6 sierpnia od godziny 9, do środy 7 sierpnia do godziny 22 nastąpi spadek ciśnienia wody lub jej całkowity brak na terenie Włoch i Ursusa, Michałowic, Reguł oraz miast: Pruszków i Piastów" – ostrzegają w komunikacie przedstawiciele MPWiK.

Będą beczkowozy

W czasie wykonywanych robót będą utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, dlatego też wodociągowcy apelują o zabezpieczenie jej zapasów. Na terenie Pruszkowa MPWiK zapewni mieszkańcom wodę w woreczkach. Dodatkowo uruchomi awaryjne ujęcia w Pruszkowie i Ursusie.

Podstawione zostaną także beczkowozy w następujących lokalizacjach:

Pruszków

ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Plantowa róg Zgody, ul. Antka róg Placówki, ul. Sienkiewicza 1D, ul. Bolesława Prusa 35,

Piastów

ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego), ul. Piłsudskiego 56,

Gmina Michałowice

ul. Szkolna 15 (przy szkole), ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada,

Reguły

ul. Wiejska róg ul. Krótkiej,

Opacz Kolonia

ul. Centralna przy WKD,

Ursus

ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37, ul. Magnacka 3, ul. Ryżowa 48, ul. Warszawska 59,

Jak zapewnia MPWiK, prace przy sieci wodociągowej poprawią jej wydajność i niezawodność. "Montaż i uruchomienie dodatkowych punktów opomiarowania pozwoli kontrolować zużycie wody oraz, szybciej niż dotychczas, lokalizować wycieki i awarie. Dane z systemu monitoringu posłużą także do sterowania pracą sieci wodociągowej, między innymi w czasie awarii czy prowadzonych przez MPWiK prac modernizacyjnych" – czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o konferencji stołecznych wodociągowców:

Wiceprezydent o inwestycjach w wodociągachMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

ab