Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Po bójce w tramwaju 19-latka aresztowana na trzy miesiące

Warszawa

Monika O. usłyszała zarzuty | ksp
Monika O. usłyszała zarzuty | ksp
Monika O. usłyszała zarzuty | ksp
Monika O. usłyszała zarzuty | ksp
Monika O. usłyszała zarzuty | ksp
Monika O. usłyszała zarzuty | ksp

W sobotę sąd aresztował na trzy miesiące 19-letnią Monikę O. W piątek dziewczyna usłyszała dwa zarzuty po bójce w tramwaju linii nr 9. Grozi jej nawet do 12 lat więzienia.

- Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanej Moniki O. środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu - poinformowała tvnwarszawa.pl Renata Mazur, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej na Pradze.

Kobieta została zatrzymana w czwartek rano. W piątek w południe trafiła do prokuratury. Postawiono jej dwa zarzuty: usiłowania rozboju oraz uszkodzenia ciała. - Grozi jej za to nawet do 12 lat pozbawienia wolności - tłumaczyła Mazur.

Wciąż trwają poszukiwania

Nadal nie udało się zatrzymać dwóch innych kobiet podejrzewanych o udział w bójce. – Trwają czynności operacyjne – ucięła kom. Joanna Węgrzyniak z praskiej policji.

Od piątku funkcjonariusze zapewniają, że ich złapanie to tylko kwestia czasu.

Biły, kopały i szarpały

O młodych kobietach, które pobiły się w tramwaju linii nr 9 (między przystankami Berezyńska i Park Skaryszewski), zrobiło się głośno, gdy w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać zajście. Jak twierdzi internauta, który napisał na Kontakt 24, chwilę po bijatyce, nastolatki wróciły do tramwaju, wdały się w szarpaninę i okradły z telefonu kobietę, która próbowała wezwać policję.

Brutalna bójka w tramwaju
Ajgor Ignacy

jb/lulu/ep/b