Plaża, baseny, zjeżdżalnie. Jestzgoda na przebudowę Moczydła

Warszawa

Mat.prasowe (UM Warszawa)Tak będzie wyglądać "Moczydło"

Można rozpoczynać przebudowę dużego ośrodka sportowego Moczydło. Miasto otrzymało właśnie pozwolenie na rozpoczęcie prac. Przetarg na wykonawcę ma zostać ogłoszony jeszcze w sierpniu, a cały obiekt - jak deklarują władze Warszawy - będzie oddany do użytku przed przyszłymi wakacjami.

- Prace przygotowawcze i budowlane mogłyby rozpocząć się już w tym roku na przełomie października i listopada. Oczywiście, jeśli do tego czasu uda się wyłonić w przetargu wykonawcę i podpisać z nim umowę - zapowiedział Adam Boniecki, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, które zarządza obiektem.

Plaża, baseny, boiska

Moczydło znajduje się na Woli, u zbiegu al. Prymasa Tysiąclecia i Górczewskiej. Po przebudowie obiekt ma zmienić się nie do poznania. W miejscu obecnie istniejącego basenu pojawi się plaża o specjalnej nawierzchni zachowującej ciepło. Basenów również nie zabraknie. Będzie ich nawet kilka, największy o wielkości około 2825 metrów sześciennych. Zostanie wyposażony w trzy zjeżdżalnie rurowe.

Pierwsza o nazwie "Kamikadze" będzie miała długość 17,4 metrów. Druga "Anakonda" o długości 57,5 metra oraz trzecia "Multislide" - wyposażona w trzy tory, każdy długi na 14,5 metra.

Tak będzie wyglądać "Moczydło"
Mat.prasowe (UM Warszawa)

Oprócz zjeżdżalni mają powstać też inne urządzenia wodne, m.in. gejzery, siatka wspinaczkowa, tor przeszkód czy hydromasaże.

Urzędnicy ratusza w komunikacie prasowym zapewniają, że atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Wokół basenu rekreacyjnego pojawi się brodzik o powierzchni 327 metrów kwadratowych, a także zjeżdżalnia i strefa wodnego placu zabaw z atrakcjami. "Dodatkowo zmodernizowane i rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Wzdłuż boisk będą trybuny z 256 miejscami siedzącymi. Powstanie również plac zabaw dla dzieci, którego otoczenie będzie wzbogacone w elementy małej architektury w postaci ławek parkowych" - wyliczają urzędnicy.

Bez barier dla niepełnosprawnych

W obrębie obiektu przewidziano miejsca postojowe dla food trucków. Przestrzeń ta ma być wyposażona w niezbędne przyłącza sanitarne i energetyczne.

Urzędnicy zapewniają, że wszystkie atrakcje rewitalizowanego ośrodka będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. W tym celu zaprojektowano odpowiednie rampy dla wózków inwalidzkich na terenie obiektu i bezpośrednio w basenach. Ponadto na plaży basenowej mają pojawić się brodziki do płukania kół wózka wraz z natryskiem.

Otwarcie za rok

- Ośrodek Moczydło jest jednym z siedmiu ośrodków, które chcemy zmodernizować w najbliższych latach. Już za chwilę, bo do końca sierpnia, planujemy uruchomić postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy tych robót - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. - Chcielibyśmy zakończyć prace na terenie ośrodka i udostępnić go mieszkańcom jeszcze przed sezonem letnim 2018 roku - dodała.

Dokumentację projektowo-kosztorysową w ramach rewitalizacji ośrodka "Moczydło" opracowała Spółka MWM z Gliwic, która będzie również pełnić nadzór autorski nad inwestycją.

Ostatnio informowaliśmy także o przebudowie ośrodka na Namysłowskiej:

Tak będzie wyglądał ośrodek Namysłowska TVN24
wideo 2/3

kw/b