Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Pirotechniczne święto na Narodowym. Zamknięta Saska Kępa, objazdy

Najnowsze

UMCała impreza potrwa 7 godzin

W sobotę wieczorem na błoniach Stadionu Narodowego odbędą się wielkie międzynarodowe pokazy pirotechniczne. Impreza oznacza także zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu na Saskiej Kępie.

To pierwszy pokaz fajerwerków na taką skalę nie tylko w Warszawie, ale w kraju. Jak wylicza organizator, podczas pokazów zużyte zostanie 6000 sztuk ładunków wybuchowych, 25 kilometrów kabli, a do obsługi zaangażowanych zostanie ponad 500 osób. Przeciwko hałasowi, który wywołają fajerwerki protestowali mieszkańcy Saskiej Kępy.

Zamkną Saską Kępę

Pierwsze zmiany w kursowaniu autobusów zostaną wprowadzone z samego rana. W związku z zamknięciem ulicy Sokolej, pomiędzy ulicą Wybrzeże Szczecińskie a ulicą Zamoście, autobusy linii 202 będą kursować do tymczasowej pętli Dw. Wschodni (Kijowska).

Około godziny 17.00, planowane jest zamknięcie dla ruchu rejonu Saskiej Kępy. Autobusy linii 117 i 146 nie będą kursowały ulicą Francuską. W obu kierunkach pojadą objazdem ulicami: Zwycięzców – Saską – al. Waszyngtona. Zmiany te będą obowiązywać do około godziny 24.00.

Metrem lub pociągiem

Druga linia podziemnej kolei od ok. godziny 20.00 do ok. 23.30 kursować będzie z częstotliwością co ok. 4 minuty. Metro kursować będzie z większą częstotliwością również po zakończeniu imprezy. Od ok. godziny 23.30 pociągi drugiej linii metra podjeżdżać będą na stacje co około 3 minuty, a na pierwszej linii – co ok 5 minut.

Z pokazu wrócić można również koleją. Z przystanku Warszawa Stadion składy będą odjeżdżały w kierunku Dworca Zachodniego co ok. 5-8 minut, a w kierunku Sulejówka Miłosny – co ok. 10-12 minut.

Dodatkowe kursy

Po zakończeniu pokazów, z przystanku przy alei Zielenieckiej, zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii tramwajowych 6 i 26 oraz autobusowych 509 i 903.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY NA STRONIE ZTM

Z lokalizacji imprezy niezadowoleni są mieszkańcy Saskiej Kępy:

Mieszkańcy Saskiej Kępy przeciwko imprezom
Mieszkańcy Saskiej Kępy przeciwko imprezomTVN24

kś/b

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości