Narkotyki w bananach w popularnej sieciówce. W sumie ponad 100 paczek

[object Object]
Policja o kokainie w pudełkach z bananamiTVN24
wideo 2/3

W paczkach miały być banany, jednak pracownicy rozpakowujący towar znaleźli tam coś jeszcze – narkotyki. I to w dużych ilościach. Sprawą zajmuje się policja.

W sobotę kokainę znaleźli pracownicy sklepów tej samej sieci – ale w różnych miejscach Polski, m.in. w Łodzi, Wyszkowie czy Sokołowie Podlaskim.

Trzy województwa

- Możemy potwierdzić, że w popularnych sklepach sieciowych na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego pracownicy tych sklepów ujawnili w kartonach z bananami prawdopodobnie środki odurzające – informuje młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

W toku prowadzonych czynności policjanci skontrowali też pozostałe sklepy, do których trafiały banany z tej partii, jednak nie znaleziono tam kokainy. Działania będą prowadzone również w niedziele.

Jak tłumaczy Antoni Rzeczkowski, policja dla dobra śledztwa nie może ujawniać więcej informacji.

Ponad 100 paczek

Według nieoficjalnych informacji w trzech sklepach znaleziono około 170 paczek z narkotykami – prawdopodobnie z kokainą. Największa ważyła kilogram.

Sprawą zajmuje się policja, która ustala, kto był dostawcą, a kto odbiorcą towaru. Wiadomo, że banany trafiły do Polski z Ameryki Południowej.

kz/gp

Pozostałe wiadomości