Najnowsze

Na Mazowszu i w Warszawie najmniej nowych zakażeń od września

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rzecznik resortu zdrowia: trzecia fala epidemii zmierza do wygaszenia
TVN24Rzecznik resortu zdrowia: trzecia fala epidemii zmierza do wygaszenia

142 osoby otrzymały ostatniej doby pozytywny wynik testu na koronawirusa w województwie mazowieckim. To najniższy dobowy przyrost od ośmiu miesięcy. Podobnie sytuacja wygląda w Warszawie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 1075 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Najwięcej przypadków odnotowano w województwie mazowieckim, gdzie potwierdzono 142 infekcje. To najniższy wynik od miesięcy. Ostatni raz mniej nowych zakażeń zanotowano na Mazowszu osiem miesięcy temu - 22 września ministerstwo informowało o 108 nowych przypadkach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Resort przekazał też w niedzielę informację o śmierci 46 osób chorych na COVID-19 w całej Polsce. Jak z kolei wynika z rządowej strony, na Mazowszu z powodu koronawirusa zmarło ostatniej doby sześć osób. U połowy nie wykryto chorób współistniejących.

Sytuacja w Warszawie

Z kolei w niedzielę w Warszawie przybyło 49 nowych osób zakażonych koronawirusem. Już od 16 maja każdego dnia na terenie stolicy odnotowywano mniej niż 100 przypadków dziennie, jednak i tutaj niedzielny wynik jest najniższym od miesięcy. Ostatni raz mniej niż 50 zachorowań wykryto 20 września (48).

W ciągu ostatnich 24 godzin w Warszawie wykonano 3054 testy.

Z rządowej strony wynika ponadto, że ostatniej doby w stolicy z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, u której wykryto choroby współistniejące.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości