Kolejni "obcinacze palców" zatrzymani

Warszawa

CBŚPZatrzymani przez CBSP

11 osób usłyszało zarzuty zabójstwa, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i porwaniach dla okupu. Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji, podejrzani są związani z grupą tzw. obcinaczy palców.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, tak zwanej "mokotowskiej". Jej członkowie mają na swoim koncie zabójstwa, wymuszenia rozbójnicze, rozboje i porywanie ludzi dla okupu.

Przesyłali palce

W latach 2000-06 dokonali kilkunastu porwań, a przylgnęło do nich określenie "obcinaczy palców", bo jako dowód życia wysyłali rodzinom ofiar obcięte palce porwanych. Jak informuje policja, ofiarami "mokotowskiej" były głównie osoby majętne z półświatka - były torturowane, przetrzymywane w ciężkich warunkach, a po uwolnieniu dalej je zastraszano.Teraz na terenie Mazowsza zatrzymano pięciu mężczyzn powiązanych z grupą, a kolejnych sześciu zostało doprowadzonych do prokuratury z aresztów śledczych i zakładów karnych, gdzie przebywają w związku z innymi sprawami.

Tymczasowo aresztowani

Wszyscy usłyszeli już zarzuty między innymi zabójstwa, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz udziału w porwaniach dla okupu. "W stosunku do wszystkich 11 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy" – podaje policja.Było to kolejne w tym roku uderzenie w grupę "obcinaczy palców". W czerwcu funkcjonariusze CBŚP doprowadzili do aresztowania 8 członków grupy, a w maju stołeczni policjanci zatrzymali 15 członków grupy.

CBŚ zatrzymało podejrzanych o porwania
KGP

ran/r