Kładą stal, leją beton. Rośnie wiadukt Nowolazurowej

Wiadukt połączy Włochy z Bemowem
Wiadukt połączy Włochy z Bemowem
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWiadukt połączy Włochy z Bemowem

Wiadukt ul. Nowolazurowej nad torami kolejowymi nabiera kształtów. Robotnicy leją beton na wielką, stalową konstrukcję. Po zimie przyjdzie pora na położenie chodników i budowę ścieżki rowerowej. Inwestycja, która połączy Włochy z Bemowem, ma być gotowa w październiku 2015 roku. Pochłonie 78 mln złotych.

Budowa prawie kilometrowego wiaduktu od Chrościckiego do Połczyńskiej rozpoczęła się na początku tego roku. Wtedy drogowcy pracowali przy burzeniu budynków pod nową inwestycję. Po ośmiu miesiącach krajobraz zmienił się nie do poznania.

- Postawiono prawie wszystkie z 14 podpór. Ostatnia budowana jest od strony Połczyńskiej. Na podporach położona została stalowa konstrukcja, a na niej kładziona jest płyta betonowa. Dzieje się to od początku października. Właśnie trwają prace przy kolejnym etapie kładzenia tej płyty na podporach - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Chodniki, ścieżka, oświetlenie, rondo

W następnym sezonie drogowcy położą nawierzchnię, chodniki, wybudują ścieżki rowerowe, bariery oraz oświetlenie.

W ramach inwestycji prace toczą się także na ulicy Połczyńskiej. - Trwa przebudowa 600 metrów odcinka ulicy w kierunku Poznania, pomiędzy ul. Szeligowską a ul. Sochaczewską. Ruch odbywa się jezdnią w kierunku centrum. Tam do dyspozycji kierowców są po dwa pasy ruchu - zapowiada Gajewska.

W ramach przebudowy Połczyńskiej na skrzyżowaniu z ul. Nowolazurową powstanie także rondo.

Do października 2015

Cały budowany przez firmę Skanska odcinek będzie miał 950 metrów, z czego około 550 metrów stanowić będzie wiadukt. Inwestycja ma zakończyć się październiku 2015 roku i pochłonie około 78 milionów złotych.

Wybudują kolejny odcinek ul. Nowolazurowejtvn24.pl

Na dokończenie nie ma pieniędzy

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej nie oznacza jednak, że to koniec prac przy budowie Nowolazurowej. Docelowo ma połączyć się z ona ul. Lazurową, ta z kolei zostanie poszerzona do węzła z trasą S8.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy drogowcy ogłoszą przetarg na dokończenie inwestycji. - Następny odcinek Nowolazurowej będzie wykonany w oddzielnym etapie, na który nie mamy na razie zarezerwowanych pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta - tłumaczy rzeczniczka ZMID. - Będziemy na razie wypłacać odszkodowania za grunty potrzebne do budowy tego fragmentu - dodaje.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów.

Połączenie Ursusa z Bemowem

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej to bardzo dobra informacja dla kierowców podróżujących między Ursusem a Bemowem. Obecnie do ich dyspozycji jest mocno uczęszczana ulica Dźwigowa oraz wybudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Kierowcy mogą z niego korzystać od grudnia 2013 roku. Odcinek ten, od Al. Jerozolimskich do Chrościckiego, zyskał nazwę aleja 4 Czerwca 1989 roku. Po dokończeniu inwestycji radni planują nazwać tak całą ulicę.

su/b

Pozostałe wiadomości