Najnowsze

Kierowcy ignorują buspas na Żwirki i Wigury

Najnowsze

Buspas na Żwirki i Wigury
Marcin Gula /tvnwarszawa.plBuspas na Żwirki i Wigury

Kolejny buspas w Warszawie już działa. Od sobotniego poranka autobusy są uprzywilejowane na ul. Żwirki i Wigury. Ale kierowcy osobówek niewiele sobie z tego robią i ignorują przepisy.

Pas dla autobusów władze miasta wyznaczyły, aby ułatwić życie tym, którzy będą podróżowali komunikacją na lotnisko i z lotniska Chopina podczas Euro 2012. Buspas pojawił się na odcinku od ul. 17 Stycznia do Pomnika Lotnika.

Auta na buspasie

- Nie ma korków i utrudnień - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl, który w niedzielę sprawdzał, jak wygląda sytuacja na buspasie. Mimo niewielkiego ruchu, kierowcy często wybierają pas, którym nie mają prawa jechać.

Tacy jednak muszą liczyć się z mandatem. Na wysokości ul. Nowickiego łamiących przepisy kierowców wyłapywali w niedzielę policjanci.

Autobusy, taksówki i UEFA

Pas dla autobusów na Żiwrki i Wigury obowiązuje w obu kierunkach i biegnie od 17 Stycznia do Pomnika Lotnika. Potem prowadzi ulicami Krzyckiego, Raszyńską aż do pl. Zawiszy.

Dalej pojazdy komunikacji miejskiej, licencjonowane taksówki i pojazdy UEFA będą mogły przejechać istniejącym buspasem w Al. Jerozolimskich aż do Stadionu Narodowego.

ran/b

Pozostałe wiadomości