Najnowsze

Ivanka Trump na Muranowie. Żydzi zawiedzeni nieobecnością prezydenta

Najnowsze

Córka prezydenta USA Ivanka przed pomnikiem Bohaterów Getta
TVN24Córka prezydenta USA Ivanka przed pomnikiem Bohaterów Getta

Córka amerykańskiego prezydenta Ivanka Trump złożyła kwiaty przed warszawskim pomnikiem Bohaterów Getta, a potem odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Społeczność żydowska ubolewa, że w tym miejscu zabrakło prezydenta USA.

Wizyta Ivanki Trump rozpoczęła się po godzinie 10. Córka prezydenta Stanów Zjednoczonych złożyła kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Getta, a następnie odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Społeczność polskich Żydów wyraziła jednak ubolewanie, że w tym miejscu zabrakło samego prezydenta USA. W piśmie do mediów, pod którym podpisał się m.in. Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski przypomniano, że do tej pory pomnik odwiedzali wszyscy prezydenci i wiceprezydenci USA, którzy wizytowali Warszawę.

- Głęboko ubolewamy że Prezydent Donald Trump, choć będzie przemawiał publicznie zaledwie o milę od tego Pomnika, uznał za stosowne zerwać, z tą godną uznania tradycją - napisali.

It was deeply moving to be able to visit The Monument to the Ghetto Heroes and the POLIN Museum of the History of the Polish Jews. pic.twitter.com/hmAGvnj4Ey— Ivanka Trump (@IvankaTrump) 6 lipca 2017

Córka i doradca

Ivanka Trump jest nie tylko córką Donalda Trumpa, ale również jednym z jego doradców. Przyleciała do Warszawy w środę wieczorem, razem z prezydencką parą. Towarzyszy jej mąż Jared Kushner - również prezydencki doradca - który ma polskie korzenie.

Pomnik Bohaterów Getta znajduje się na Muranowie, w pobliżu miejsca pierwszych walk bojowców żydowskich z hitlerowcami w czasie powstania w warszawskim getcie, w kwietniu 1943 roku.

Jego projekt wykonał Leon Suzin. Monument został odsłonięty już 16 kwietnia 1946 roku.

Tak wyglądało lądowanie samolotu Donalda Trumpa na Lotnisku Chopina:

Wyjście pary prezydenckiej
Wyjście pary prezydenckiejTVN24
wideo 2/6

PAP/kw/r/jb

Pozostałe wiadomości