Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Dzieci uratowały sówkę, miała zranione skrzydło

Warszawa

Uratowana sowa | SM
Uratowana sowa | SM
Uratowana sowa | SM
Uratowana sowa | SM
Uratowana sowa | SM
Uratowana sowa | SM

Była osłabiona, wychudzona i nie reagowała na obecność człowieka. Na siedzącą w bezruchu młodą sówkę zwróciły uwagę bawiące się dzieci. Ranny ptak trafił pod opiekę weterynarza w Ptasim Azylu.

Straż miejska otrzymała zgłoszenie o rannej sowie w niedzielę w południe. Ptak od kilku godzin siedział pod drzewem przy placu Bociani Zakątek. Na rannego młodego drapieżnika zwróciły uwagę dzieci.

- Młoda uszatka najprawdopodobniej wypadła z gniazda podczas nauki latania i uszkodziła sobie skrzydło. Była wychudzona i wyraźnie osłabiona, pozostawiona w tym miejscu bez pomocy człowieka nie miałaby szans na przeżycie – relacjonuje Kinga Nowakowska ze stołecznej straży miejskiej.

Strażniczka podkreśla godną pochwały reakcję dzieci, które do przyjazdu patrolu czuwały przy rannym ptaku, aby nie zagroziły mu inne drapieżniki.

- Poinformowały również funkcjonariuszy, że sprawdziły pobliski teren, czy w pobliżu nie przebywa matka malucha - dodaje Nowakowska. Ranna sowa trafiła do Ptasiego Azylu przy warszawskim ogrodzie zoologicznym, gdzie przez najbliższe dni pozostanie na obserwacji pod okiem specjalistów.

Zobacz inne interwencje z dzikimi zwierzętami:

Strażnicy wypuścili ptakiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

skw/b