Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Ponad 800 interwencji straży po burzach na Mazowszu. Ranne dziecko, zalane ulice w Warszawie

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Zalana Wisłostrada przy CytadeliTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plZalana Wisłostrada przy Cytadeli

Mazowieccy strażacy przez całą noc usuwali skutki piątkowych burz. Jak podają, interweniowali 869 razy. W Warszawie wyjeżdżali do powalonych drzew i zalanych ulic. Jak informował nasz reporter, woda zebrała się między innymi na Wisłostradzie przy Cytadeli i ulicy Płochocińskiej.

- Do godziny 18 mazowieccy strażacy obsługują około 250 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem oraz podtopieniami. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie płockim - 52, w płońskim - 45, sochaczewskim - 35, gostynińskim - 30 oraz w Warszawie 20 - informował rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.

Dwie godziny później liczba wszystkich interwencji wzrosła do ponad 600. - Do godziny 20 po przejściu frontu burzowego mazowieccy strażacy interweniowali 613 razy. Najwięcej interwencji było w Przasnyszu - 65, Płocku - 64, Płońsku - 59, Mławie - 53, Piasecznie - 44, Warszawie - 40, Ciechanowie - 40, Gostyninie - 39, Sochaczewie - 35, Nowym Dworze - 18 i Makowie Mazowieckim - 10 - mówił Kierzkowski.

Z kolei w sobotę rano Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przekazała, że w związku z piątkową burzą mazowieccy strażacy interweniowali 869 razy. Najwięcej interwencji miało miejsce w powiecie płockim - 89, Warszawie - 76, powiecie płońskim - 69, przasnyskim - 68, mławskim - 62, piaseczyńskim - 48, ciechanowskim - 47, gostynińskim - 40, sochaczewskim - 44, nowodworskim - 31 i makowieckim -6.

Podczas nawałnic wiatr zerwał dachy z 12 budynków mieszkalnych oraz z 14 budynków gospodarczych. W powiecie przasnyskim ranne zostało dziecko, które jechało rowerem. Strażacy poinformowali również, że w nocy ewakuowano 20 osób z obozu harcerskiego w powiecie mińskim w miejscowości Jeruzal.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zalane ulice w Warszawie

Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej około godziny 18.40 mówił, że w Warszawie strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew i konarów w kilku dzielnicach, między innymi przy alei Bohaterów Września na Ochocie, Mańkowskiej, Dróżka i Chudoby na Białołęce, Bluszczańskiej na Mokotowie i Husarskiej we Włochach. 40 minut później poinformował, że liczba zgłoszeń wzrosła: - Mamy 20 interwencji w związku z powalonymi drzewami i konarami oraz 10 w związku z zalaniami.

Zalana ulica Cierlicka w UrsusieAnna, Kontakt 24

- Zalana jest Wisłostrada przy Cytadeli w kierunku Łomianek. Najwięcej wody znajduje się na skrajnie prawym i środkowym pasie, samochody muszą zwalniać - mówił reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Zalana jest też ulica Płochocińska przy Marywilskiej, podobnie jak tunel w Ursusie pod torami kolejowymi. Z kolei na Belgradzkiej drzewo spadło na samochód - wyliczał Zieliński.

Z powodu obfitych opadów deszczu zamknięte było też wejścia południowe na stację linii metra M1 Stokłosy. 

Krótka, ale intensywna burza przeszła nad Warszawą również w czwartek. Jej skutkami były przede wszystkim drobne podtopienia i połamana gałęzie, ale były też miejsca, gdzie straty były większe np. w alei Stanów Zjednoczonych częściowo został zerwany dach technikum, a na Woronicza sześciometrowa gałąź zahaczyła o linię trakcyjną i zablokowała torowisko.

Nawałnica uszkodziła dach szkoły Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości