Budowa pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego. Sondaż

Warszawa

TVN24Sondaż na temat pomnika

Prawie połowa badanych sprzeciwia się budowie pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 na placu Piłsudskiego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown SA przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Respondentów zapytano o to, czy pomnik upamiętniający ofiary wypadku lotniczego w Smoleńsku powinien stanąć na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Pomnik ten powstaje na pasie zieleni między placem Piłsudskiego a ulicą Królewską. Prace odbywają się pod dużym białym namiotem. Odsłonięcie planowane jest na 10 kwietnia 2018 roku, w ósmą rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Więcej badanych przeciw

30 procent uczestników badania zdecydowanie sprzeciwia się budowie pomnika w takim miejscu - wynika z sondażu. Z kolei 18 procent twierdzi, że monument raczej nie powinien się tam znajdować.

30 procent uczestników badania zdecydowanie sprzeciwia się budowie pomnika w tej lokalizacji
TVN24

Zdecydowanie za jest natomiast 10 procent badanych, a 22 procent uważa, że lokalizacja ta jest raczej dobra.

Jak wykazało badanie, zdania na ten temat nie miało 20 procent respondentów.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 26-27 marca 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1001 osób.

Czytaj też na tvn24.pl

jz/tr