"Auta za 150 tys. złotych". Dziupla zlikwidowana

Najnowsze

kspOdzyskano skradzione auta

Zlikwidowana dziupla samochodowa, odzyskane dwie skradzione hondy i wykryta plantacji konopi - to efekt działań policjantów z Mokotowa. Zatrzymano trzech mężczyzn. Dwóch odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, a jeden za uprawę konopi.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że na jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu wołomińskiego, mogą znajdować się kradzione pojazdy.

Przykryte kocami

Funkcjonariusze przeszukali teren - znaleźli i zabezpieczyli dwa samochody. Honda Civic i Honda Accord przykryte były kocami. Do pojazdów przyczepione były tablice rejestracyjne poszukiwane, jako utracone z terenu Targówka i Olsztyna. Jak wynika z ustaleń policjantów, auta te zostały skradzione kilka dni temu z terenu województwa wielkopolskiego i pomorskiego. Wartość odzyskanego mienia policjanci wstępnie oszacowali na blisko 150 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego Mariusza P. i 28-letniego Piotra P. Obaj dobrze są znani mokotowskim policjantom. Wcześniej byli karani za podobne przestępstwa. Śledczy przedstawili zatrzymanym po dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, działając w okresie recydywy. Zastosowano wobec nich policyjny dozór.

Tunel ogrodniczy

Funkcjonariusze podczas przeszukania przyległej posesji znaleźli tunel ogrodniczy, w którym uprawiane były krzaki konopi. "Szybko ustalili, że przestępczym procederem trudnił się 31-letni Paweł G. Mężczyzna również został zatrzymany i trafił do komendy przy ul. Malczewskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi. Za ten czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności" – informuje stołeczna policja.

ran/sk