Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Biegacze uczcili Powstanie Warszawskie

Najnowsze


Na ulicach Muranowa i Powiśla odbył się Bieg Powstania Warszawskiego. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Bieg jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń związanych obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Była to już 26. edycja sportowej imprezy.

7 tys. osób

"Z niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na nowej trasie tylko na dystansie 10 km" - zachęcali organizatorzy.

Ostatecznie dystans pokonało 7000 osób. Zwyciężyli Maciej Badurek (Mińsk Mazowiecki) i Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec).

- Po raz trzeci wziąłem udział w tej wyjątkowej imprezie i po raz trzeci zająłem drugie miejsce - powiedział PAP Michał Bernardelli, wielokrotny medalista mistrzostw Polski na różnych dystansach, od ośmiu lat pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej. Dodał, że w jego "naukowe ślady" idzie narzeczona Iwona Lewandowska, ale... - Kolejność jest taka: w sierpniu olimpijski maraton w Rio de Janeiro, we wrześniu ślub, natomiast dopiero potem obrona pracy doktorskiej. Igrzyska są priorytetem. Obecnie Iwona przygotowuje się do startu w Alpach Szwajcarskich. A poznaliśmy się ponad 10 lat temu na obozie we Włoszech. Ona była wtedy juniorką, ja seniorem - wspomniał.

Wyniki:

10 km kobiety:

1. Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec) 35.47 2. Mariola Ślusarczyk (AZS SGGW Warszawa) 37.35 3. Magdalena Szymańska (Warszawa) 37.38 10 km mężczyźni:

1. Maciej Badurek (Mińsk Mazowiecki) 31.27 2. Michał Bernardelli (AZS SGH w Warszawie) 31.40 3. Łukasz Oskierko (AZS UWM Olsztyn) 31.47 niepełnosprawni - wózki kobiety:

1. Monika Pudlis (KS Smok Lotos Orneta) 23.18 2. Katarzyna Zubowicz (KS Smok Lotos Orneta) 24.37 3. Karolina Wyrwicz (Łódź) 52.12 mężczyźni:

1. Bogdan Król (KS Smok Lotos Orneta) 18.43 2. Michał Dziuba (KS Smok Lotos Orneta) 18.44 3. Piotr Małek (GTM VeloAktiv Otwock) 19.38

Zamknięte ulice

Trasa została poprowadzona następującymi ulicami i placami: Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Dobra, Lipowa, Browarna, Topiel, Kruczkowskiego, Ludna, Czerniakowska, Wilanowska, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie (jezdnie w kierunku Wilanowa), R. Krajewskiego, J. Jeziorańskiego, Zakroczymska, Konwiktorska.

Ale utrudnienia na Muranowie i Powiślu zaczęły się wcześniej. Organizatorzy zamknęli ulice w miejscach, gdzie były zlokalizowane meta oraz start. Kierowcy musieli radzić sobie bez: ul. Konwiktorskiej - od ul. Bonifraterskiej do ul. Zakroczymskiej, Sanguszki od ul. Zakroczymskiej do Wisłostrady, Szymanowskiej i Międzyparkowej czy Bonifraterskiej od ul. Świętojerskiej do ul. Franciszkańskiej.

Na ulicach Konwiktorskiej i Bonifraterskiej został wprowadzony zakaz parkowania.

TAK WYGLĄDAŁ BIEG POWSTANIA W 2015 ROKU

Bieg Powstania WarszawskiegoTVN24

PAP/kz/b