Z metra prosto do galerii handlowej

fot. materiały inwestora
| APTN, FOX News, PAPfot

Nowy Sezam będzie miał bezpośrednie połączenie z II linią metra. Na pobliską stację będzie się można dostać z galerii handlowej przejściem podziemnym. Metro Warszawskie podpisało już w tej sprawie umowę z projektantem - informuje "Gazeta Stołeczna".

Projekt nowego Sezamu jako pierwszy opisał jeszcze w maju w tvnwarszawa.pl Andrzej Rejnson. Urzędnicy już wtedy przychylnie odnosili się do pomysłu , by jedno z wyjść nowej stacji umieścić w podziemiach galerii.

Będzie wygodniej

Początkowo wyjście miało znajdować się przy przejściu dla pieszych na ulicy Marszałkowskiej. Wtedy utrudniałoby korzystanie z zebry. - Przesunięcie wyjścia ze stacji metra na teren spółdzielni zapewni zachowanie pełnej szerokości chodnika ulicy Marszałkowskiej, a także wygodne dojście do przejścia dla pieszych - przekonują arcitekci.

Budynek jak marzenie

Chcąc realizować przyjętą koncepcję, trzeba będzie zgrać budowę Sezamu z budową centralnego odcinka nowej linii metra. Ta ma być gotowa pod koniec 2013 roku.

W miejscu starego, szarego budynku bez okien, który stoi przy Marszałkowskiej od 1969 r. ma stanąć 40-metrowy biurowiec. 10- kondygnacyjny Nowy Sezam ma na poszczególnych poziomach nawiązywać do wysokości pobliskich budynków. I tak trzy pierwsze piętra budynku mają być wysunięte na pobliski placyk, na którym znajdują się ogródki i chodniki ulicy Marszałkowskiej. W najwyższym punkcie będą na równi z dachem pobliskich Domów Towarowych Centrum.

Przedstawiciele spółki "Społem" podkreślają też, że chcieliby zachować jakiś dotychczasowy element, jak na przykład napis "Sezam".

aq

Źródło zdjęcia głównego:  | APTN, FOX News, PAP

Pozostałe wiadomości