Ronaldo wraca na Narodowy

Najnowsze


Z jednej strony nasi pogromcy - Czesi, z drugiej Portugalia z budzącym zachwyt, ale ostatnio też krytykowanym Cristiano Ronaldo. Czwartkowy ćwierćfinał Euro 2012, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie zapowiada się obiecująco.

Po losowaniu grup Euro 2012 warszawiacy mogli odczuwać niedosyt. Nie zapowiadało się, że do stolicy zjadą wielkie futbolowe gwiazdy. Nie ujmując nic piłkarzom Grecji i Rosji, ich nazwiska nie elektryzują tak bardzo jak chociażby Cristiano Ronaldo.

Pokonał Holandię

Ale teraz uznawany za jednego z najlepszych graczy na świecie piłkarz Realu Madryt zjawi się w Warszawie, żeby w czwartek zagrać na Stadionie Narodowym. Zresztą nie po raz pierwszy.

Pod koniec lutego reprezentacja Polski zagrała inaguracyjny mecz na Narodowym z Portugalią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale nie wszyscy kibice przyjęli Ronaldo po królewsku. Gdy miał piłkę przy nodze, rozlegały się gwizdy. Czy teraz będzie inaczej? Po pierwszych dwóch spotkaniach Euro 2012 Ronaldo był krytykowany, ale w meczu z Holendrami pokazał klasę dwukrotnie wbijając futbolówkę do siatki rywali.

A może Postiga?

To nie jedyny gracz Portugalii, który przyciąga uwagę kibiców. Fani zapewne rozpoznają też m.in. obrońcę Pepe (Real Madryt), który strzelił jedną z bramek Duńczykom. Jest też skrzydłowy Nani grający w Manchestrze United, a także napastnik Helder Postiga (Real Zaragoza), który także strzelił bramkę Duńczykom.

A kogo zobaczymy po drugiej stronie? Czesi, czyli drużyna, która walnie przyczyniła się do wyeliminowania Polaków z Euro 2012 rzutem na taśmę zajęła pierwsze miejsce w grupie. Mimo porażki w pierwszym spotkaniu z Rosją, wygrali dwa kolejne mecze, m.in. z Grecją. Czy będzie w stanie przeciwstawić się rozkręcającym się Portugalczykom?

Bez Rosickiego?

Małe szanse są na występ Tomasa Rosickiego, rozgrywającego Arsenalu, który w ostatnim sezonie ligi angielskiej błyszczał.

Dlatego Czesi zapewne będą liczyli na dobry występ grającego w Chelsea bramkarza Petra Cecha, mają też nadzieję, że z dobrej strony zaprezentuje się Milan Baros (Galatasaray). Swój dorobek strzelecki może poprawić też Petr Jiracek (VfL Wolfsburg), który strzelił dotychczas dwie bramki na Euro 2012.

ĆWIERĆFINAŁ EURO 2012 CZECHY – PORTUGALIA ODBĘDZIE SIĘ W WARSZAWIE 21 CZERWCA. POCZĄTEK O GODZ. 20.45

ran//ec