Rekordowa jazda Veturilo

Warszawa

ZDMRekord Veturilo

Veturilo bije kolejne rekordy - ogłosili właśnie drogowcy. W ciągu dwóch miesięcy z miejskiego roweru użytkownicy skorzystali aż 1,7 miliona razy.

Zarząd Dróg Miejskich, który zarządza systemem zestawił liczbę wypożyczeń z pierwszych 60 dni nowego sezonu z tą z ubiegłego roku.

380 stacji

"Sezon Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo rozpoczął się 1 marca 2019 roku bijąc kolejne rekordy popularności. Tylko w marcu bieżącego roku rowery miejskie wypożyczono 830 tys. razy (w 2018 roku 266 tys.), a w kwietniu 2019 roku 870 tys. (w ubiegłym roku 970 tys.)" - czytamy w komunikacie ZDM.

Drogowcy przekonują, że wpływ na to ma rozbudowa tras rowerowych, ale też rozwój samego Veturilo. Można korzystać z 5500 rowerów i 380 stacji. Do wyboru są standardowe rowery, ale także elektryczne (ich wypożyczalnie znajdują się na Powiślu i wzdłuż Traktu Królewskiego), dziecięce, które można znaleźć w okolicach parków i terenów rekreacyjnych oraz tandemy.

"Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z rowerami publicznymi w 5 podwarszawskich miejscowościach. Wypożyczony w Warszawie rower można oddać w jednym z tych miast i odwrotnie. Rowery miejskie spójne z Warszawskim Rowerem Publicznym działają w Konstancinie-Jeziornej, Piasecznie, Markach, Otwocku i Michałowicach. W najbliższym czasie dołączy Pruszkowski Rower Publiczny. Wówczas łącznie pod Warszawą kompatybilnych będzie 36 stacji i 350 rowerów" - przypomina ZDM.

W 2018 roku rowery wypożyczono ponad 6,4 miliona razy (dla porównania w 2017 roku 5,2 mln).

ZOBACZ MATERIAŁY WIDEO O ROWERACH VETURILO:

Tandemy VeturiloArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/7

ran/pm