Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Najnowsze

Kolejne trzy dzikie kilometry

Najnowsze

Teren planowanej ścieżki rowerowej
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plTeren planowanej ścieżki rowerowej

Projekt ścieżki spacerowo-rowerowej od mostu Łazienkowskiego do okolic mostu Siekierkowskiego miał być gotowy w zeszłym roku. Nie udało się. Teraz Zarząd Zieleni ogłosił kolejny przetarg.

Pod koniec maja zeszłego roku na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o tym, że w ciągu miesiąca miał być zgłoszony projekt przedłużenia szlaku. Jak podaje Mariusz Burkacki z Zarządu Zieleni, wpłynęła wówczas tylko jedna oferta, której kwota przekraczała możliwości finansowe miasta.

- Prace nad trasą rekreacyjno-rowerową na tym terenie chcieliśmy zacząć latem zeszłego roku - informuje Burkacki. Dodaje, że pierwsze podejście ze zgłoszonym przetargiem nie było efektywne, dlatego Zarząd Zieleni zdecydował o ogłoszeniu kolejnego postępowania.

- Liczymy na ciekawe oferty, które pozwolą na atrakcyjne przedłużenie szlaku - informuje Burkacki.

Ciąg dalszy dzikiego szlaku

Ratusz podaje, że nowa część trasy zacznie się w okolicach mostu Łazienkowskiego i zakończy na wysokości ulicy Fieldorfa. Jej wygląd nie będzie odbiegał od tej, której będzie kontynuacją. Nawierzchnia będzie mineralna, a jej szerokość będzie mierzyć 2,5 metra. Istniejąca ścieżka biegowo-rowerowa nad Wisłą zostanie przedłużona o trzy kilometry.

W warunkach przetargu jest zapis, że inwestycja nie może wiązać się z wycinką drzew wzdłuż Wisły.

Zarząd Zieleni na oferty projektów czeka do 15 lutego. A kiedy doczekamy się realizacji projektu? - Więcej na ten temat będę mógł powiedzieć po tym terminie - powiedział Burkacki.

bb/mś

Pozostałe wiadomości