Ryanair ogłosił nowe połączenie krajowe ze Szczecina do Krakowa. Loty zostaną uruchomione w przyszłym roku i zastąpią rejsy z Pomorza Zachodniego do Warszawy. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik nie będzie realizował żadnych połączeń z Lotniska Chopina.
W czwartkowym komunikacie poinformowano, że połączenie między Szczecinem a Krakowem zostanie uruchomione w kwietniu 2019 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu.
Co ciekawe, wraz z uruchomieniem połączenia do stolicy Małopolski znikną jednak rejsy ze Szczecina do Warszawy.
"Cieszymy się bardzo z wprowadzenia nowej trasy ze Szczecina do Krakowa. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i zastąpi inną trasę krajową ze Szczecina do Warszawy" - wskazała, cytowana w komunikacie, Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach.
"Ze względu na wysokie koszty"
Połączenia między Szczecinem a Warszawą były ostatnimi jakie irlandzki przewoźnik realizował z Lotniska Chopina.
"Ze względu na wysokie koszty na warszawskim Lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku. Ryanair skontaktował się już drogą mailową ze wszystkimi pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji" - poinformowano w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl.
Przypomnijmy, że Ryanair wrócił na stołeczny port w 2016 roku. Początkowo realizował także rejsy z Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia, jednak w 2017 roku poinformowano o ich zawieszeniu.
Połączenia krajowe LOT-u
W przyszłym roku Ryanair będzie realizował trzy połączenia krajowe: Szczecin - Kraków, Wrocław - Gdańsk oraz Gdańsk - Kraków. Najwięcej połączeń krajowych w swoim portfelu mają Polskie Linie Lotnicze LOT.
Przypomnijmy, że na początku września br. narodowy przewoźnik uruchomił rejsy między Warszawą a Lublinem. Tym samym obecnie realizuje następujące połączenia krajowe:
- Warszawa - Gdańsk,
- Warszawa - Katowice,
- Warszawa - Kraków,
- Warszawa - Poznań,
- Warszawa - Rzeszów,
- Warszawa - Szczecin,
- Warszawa - Wrocław,
- Warszawa - Zielona Góra,
- Warszawa - Lublin.
Konkurencja na polskim niebie
Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, największym przewoźnikiem w Polsce w okresie kwiecień-czerwiec był Ryanair. W drugim kwartale tego roku irlandzki przewoźnik obsłużył w krajowych portach lotniczych ponad 3 miliony pasażerów. Na drugim miejscu znalazł się LOT. Narodowy przewoźnik obsłużył 2,67 mln pasażerów. Podium zamykał Wizz Air z 2,29 mln pasażerów.
Zobacz też, video o lotnisku w Modlinie:
tvn24bis.pl/mb
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock