MPWiK: 10 awarii od rana

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
fot

Kolejny mroźny dzień w Warszawie i kolejne awarie wodociągowe. - Od rana odnotowaliśmy dziesięć awarii. Na razie udało się opanować sytuację na Targówku, Bielanach i Ursynowie. Na Bemowie bez wody było 14 bloków - informowała Marzena Wojewódzka z MPWiK.

- Najgorsza sytuacja panowała na ul. Pełczyńskiego na Bemowie. Tam bez wody byli mieszkańcy 14 bloków, od czterech do siedmiu pięter - wyjaśniała Marzena Wojewódzka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Po godzinie 19:00 udało się usunąć awarię - dodała.

Wilanów, Włochy, Wola...

Od rana wodociągowcy pracowali przy naprawie dziewięciu awarii, z czego udało się dostarczyć wodę na Bielanach, Targówku i Ursynowie. - W tej chwili pracujemy na Woli, Ursynowie, we Włochach i w Wilanowie. Przed godziną 18:00 rozpoczęła się awaria na Denarowej, gdzie bez wody jest sześć domków jednorodzinnych - wymienia Wojewódzka.

Do drobnej awarii doszło również w czwartek przed południem w szpitalu Bielańskim. Tam pękła rura i woda wylała się na korytarz, ale tylko na poziomie -2. - W ciągu godziny udało nam się opanować wyciek i oczyścić korytarz w nadmiaru wody - uspokaja Grzegorz Mszyca, z biura prasowego straży pożarnej.

Awaria za awarią

Wodociągowcy przyznają, że od kilku dni mają pełne ręce roboty. - Pracujemy pełnymi siłami i środkami – zapewnia Roman Bugaj, rzecznik MPWiK. - Od niedzieli zanotowaliśmy ponad 40 awarii spowodowanych przez silne mrozy - dodaje.

Mapy dostarcza Targeo.pl

as/par

Pozostałe wiadomości