Staszic najlepszy, Witkacy drugi

Najnowsze

fot. LO im. Staszica

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepsze w województwie mazowieckim - wynika z ogłoszonego we wtorek ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszym technikum w województwie została placówka w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu.

Drugie miejsce wśród liceów w województwie mazowieckim zajęło LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, a trzecie - XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie.

Drugie miejsce wśród techników w woj. mazowieckim zajęło Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, a trzecie - Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1.

Żadna z warszawskich placówek nie znalazła się w ogólnopolskiej trójce.

Wyniki olimpiad i egzaminów

Ranking po raz czternasty przygotowały: miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita".

Kapituła rankingu pod uwagę brała: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. W przypadku techników po raz pierwszy uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

PAP/mz