Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Tu nie zaparkujesz

Najnowsze

fot. TVN 24/ KWP Poznań film:TVN 24Utrudnienia na warszawskich ulicach podczas wizyty Obamy

W czasie wizyty w stolicy prezydenta Baracka Obamy Warszawa będzie jak twierdza. Ma być lepiej niż przed trzema laty, ale i tak mieszkańców czekają spore utrudnienia. Jakich miejsc unikać?

Do stolicy przyjechali prezydenci i premierzy z całego świata. Warszawiacy muszą się przygotować na przejazdy kolumn VIP-ów, nowe zakazy zatrzymywania i zmiany tras komunikacji miejskiej.

Jeśli ktoś wybiera się na lotnisko, lepiej, żeby uniknął głównej drogi prowadzącej z centrum.

Warto omijać okolice Belwederu, Wybrzeża Gdańskiego hotelu Marriott, gdzie będzie mieszkać Obama oraz rejony Zamku Królewskiego.

Najlepiej komunikacją miejską

Na poszczególnych etapach wizyty dojdzie do kilkunastominutowych wyłączeń ruchu, a w trakcie niektórych do całkowitego jego ograniczenia. W centrum będą miejsca wyłączone z parkowania. Kierowcy nie będą mogli zostawić swoich samochodów na ulicach położonych w okolicach placu Zamkowego i Starego Miasta, Podzamcza, mostu Śląsko-Dąbrowskiego, placu Teatralnego oraz Sejmu.

- Proponuję nie wjeżdżać samochodem do centrum, korzystać z komunikacji miejskiej - radzi dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, Ewa Gawor.

To druga wizyta Obamy w Polsce. Pierwsza miała miejsce trzy lata temu. Wtedy ulice zamykano na trzy godziny przed przejazdem amerykańskiej kolumny.

Utrudnienia na warszawskich ulicach podczas wizyty Obamy Zumi / Fakty TVN

Czytaj także na tvn24.pl

Śledź relację na żywo z wizyty Baracka Obamy w Warszawie

TG//kdj