Wozy TVN podpalone podczas zamieszek

Zamieszki 11 listopada
Zamieszki 11 listopada
fot: Tomasz Gzell/PAP, film: TVN24
fot: Tomasz Gzell/PAP, film: TVN24Zamieszki 11 listopada

Przedmiotem agresji zgromadzonych na pl. na Rozdrożu stał się m.in. wóz transmisyjny TVN24 i samochód osobowy TVN Meteo, które podpalono. Obsłudze wozu na szczęście nic się nie stało. Policja próbuje namierzyć sprawców.

- Sytuacja jest bardzo trudna. Wóz TVN24 został zaatakowany. Najpierw były przebite opony, później były próby przewrócenia i w końcu został podpalony. Nikomu nic się nie stało. Zaatakowany został też operator kamery - mówił Arkadiusz Wierzuk, reporter TVN24 który relacjonował wydarzenia pl. na Rozdrożu.

Policja szuka sprawców

Jak powiedział Albert Stempień z warszawskiej straży pożarnej, straż otrzymała zgłoszenie o podpaleniu wozu transmisyjnego TVN24 o godz 17.10. Jak dodał, uszkodzona została też skoda octavia, która stała obok samochodu stacji. - Strażacy ugasili pożar i sytuacja jest już opanowana - stwierdził. To skoda kanału TVN Meteo.

Jak mówił rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński, wóz został podpalony od rac. - Całe zdarzenie zostało zapisane na kamerach monitoringu i teraz będziemy starali się ustalić sprawców - dodał.

Podczas zamieszek uszkodzeniu uległy również wozy Polskiego Radia i Polsatu.

fot
fot

Czytaj także na tvn24.pl

TVN24/mkg//mz

Pozostałe wiadomości