Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

"Astronomiczny spektakl" na niebie

Warszawa

TVN24Noc Perseidów

- W ciągu godziny widać nawet do 100 Perseidów – informowali przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik. W nocy z poniedziałku na wtorek w CNK odbyło się oglądanie spadających gwiazd.

"W nocy z 12 na 13 sierpnia Ziemia znów znajdzie się w chmurze drobin materii, pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle i rozpocznie się wielki astronomiczny spektakl – maksimum roju Perseidów. To meteory, nazywane potocznie spadającymi gwiazdami" – informowało Centrum Nauki Kopernik na Facebooku.

Jak dodała Katarzyna Nowicka z CNK, to noc kiedy powinno ich być najwięcej - W ciągu godziny nawet do 100 - mówiła.

Wygasili iluminacje

Przy Centrum Nauki Kopernik na kocach i leżakach zgromadziły się setki warszawiaków. "Chcieliśmy się wyrwać od codzienności", "Nigdy nie byliśmy na takim wieczorze, chcieliśmy zobaczyć z ciekawości" - opowiadali reporterowi TVN24.

Wygaszono okoliczne światła "aby stworzyć jak najlepsze warunki obserwacyjne w mieście". Dodatkowo Zarząd Dróg Miejskich wyłączył iluminację mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego, a PGE Narodowy wygasił iluminację stadionu.

Spadające Perseidy z poprzednich lat:

Gdzie oglądać perseidy? TVN24
wideo 2/3

ab