Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Otwarty park trampolin powstanie na AWF

Najnowsze


Trampoliny, ścianka wspinaczkowa, boiska do kilku dyscyplin i skwer pełen zieleni. Jeszcze w wakacje ma ruszyć budowa parku trampolin na terenie Akademii Wychowania Fizycznego.

- Urząd dzielnicy wraz z Akademią Wychowania Fizycznego tworzą nowe miejsce na mapie Bielan do aktywnego spędzania czasu dla różnych grup wiekowych - zapowiada Rafał Miastowski, burmistrz dzielnicy.

Dzielnica podpisała porozumienie z rektorem AWF. Uczelnia daje część swojego terenu, tuż przy bramie głównej od strony ulicy Marymonckiej, gdzie dzisiaj odstraszają zaniedbane ogródki działkowe. Natomiast dzielnica pozyskała fundusze na budowę.

Pod koniec lipca ma być ogłoszony przetarg na realizację parku trampolin. Co dokładnie powstanie na terenach akademii imienia Marszałka Piłsudskiego?

- Będzie kilkanaście trampolin o różnej wielkości i kształcie oraz duża ścianka wspinaczkowa. Do tego ustawimy kilka wygodnych ławek. Dodatkowo rewitalizowana zostanie zieleń i wygospodarujemy miejsce przeznaczone do odpoczynku – opisuje Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz Bielan.

Mini centrum sportu

Jak dodaje, w drugim etapie ma powstać mini centrum sportowe z boiskami do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Z kolei Akademia Wychowania Fizycznego oprócz tego, że daje teren, zadba również o ogrodzenie i ochronę parku.

– Chcemy, żeby budowa ruszyła jeszcze w wakacje, by późną jesienią uruchomić park – precyzuje wiceburmistrz dzielnicy.

Budowa parku to jeden z elementów programu rewitalizacji bielańskich placów zabaw i skwerów. Jak dotąd udało się wyremontować lub wybudować od nowa kilka placów zabaw. Z kolei na Chomiczówce przy ulicy Bogusławskiego powstanie eko skwer, z elementami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży.

TAK Z KOLEI WYGLĄDA MAGICZNY PARK NA BIAŁOŁĘCE:

Magiczny Park na BiałołęceArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

bf/ran

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe