Poranna awaria na Emilii Plater

Najnowsze

| Fakty w Południefot Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Rano kierowców na ul. Emilii Plater zaskoczyły utrudnienia. Zapadł się fragment jezdni. To echo awarii, do której doszło w tym miejscu w lutym. Około południa udało się usunąć usterkę - informuje MPWiK.

Wodociągowcy zamknęli rano dwa pasy w kierunku Al. Jerozolimskich. Ulica była zwężona na wysokości hotelu InterContinetal. Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Dawid Krysztofiński, o tej porze nie było jednak zbyt dużego ruchu.

Wyciek z lutowej awarii

W lutym w tym samym miejscu pękła rura. Przy naprawie trzeba było też wymienić fragment nawierzchni. Skąd ponowna usterka w tym miejscu po kilku miesiącach? To drobna wpadka naszego wykonawcy – wyjaśnia rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Roman Bugaj.

Jak wyjaśnia rzecznik, podczas lutowej awarii z uszkodzonego przewodu wyciekła woda, podmyła kolejny fragment jezdni i zamarzła. Nie zauważyła tego pracująca wtedy ekipa. Problem wyszedł na jaw, kiedy przy wiosennych temperaturach woda rozmarzła.

Ulica już przejezdna

- Około południa usterka została naprawiona, a fragment ulicy zasypany. Na razie wykonano tam tymczasowy zabruk, a w najbliższych dniach pojawi się właściwa nawierzchnia - poinformował rzecznik MPWiK.

Ulica Emilii Plater jest obecnie przejezdna.

Mapy dostarcza Targeo.pl

par/js/mz