12 lat poślizgu, ale są chętni. Ursynów doczeka się centrum kultury

Warszawa

Urząd Dzielnicy UrsynówUrsynów doczeka się Centrum Kultury

Za dwa lata na Ursynowie ma powstać długo wyczekiwane dzielnicowe centrum kultury. Budować chce osiem firm i konsorcjów.

- Duże zainteresowanie potencjalnych wykonawców znalazło odzwierciedlenie w ośmiu ofertach, które wpłynęły do urzędu. W tej chwili trwa ich weryfikacja, zgodnie z właściwymi przepisami. O wyborze wykonawcy tak ważnej dla mieszkańców Ursynowa inwestycji poinformujemy po zakończeniu procedury przetargowej – mówi Robert Kempa, Burmistrz Ursynowa.

Centrum kultury powstanie pomiędzy dzielnicowym ratuszem, a kościołem św. Tomasza Apostoła, przy ul. Gandhi. Budowa miała ruszyć już w 2007 roku, ale z powodu kryzysu finansowego inwestycja została wstrzymana.

Ursynów doczeka się Centrum Kultury
Urząd Dzielnicy Ursynów

Trzy kondygnacje, sale widowiskowe

Budynek ma liczyć ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie miał trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.

Ma być miejscem, w którym odbywać się będą widowiska artystyczne, koncerty, spektakle, wystawy i spotkania kulturalne. Jak obiecuje dzielnica, nie zabraknie też zajęć dydaktycznych, które odwiedzającym mają pomóc w rozwoju zainteresowań kulturalnych i naukowych.

"Na parterze zlokalizowany jest hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na kondygnacji 2 i 3. W budynku zlokalizowana jest sala widowiskowa na 350 osób. Na kondygnacji 2 zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób" – opisuje na Facebooku projekt instytucji burmistrz Kempa.

Dom na Zielonym Ursynowie

Oprócz dużego centrum na tyłach urzędu, dzielnica wkrótce zyska też kolejny, mniejszy dom kultury. Ten powstaje na Zielonym Ursynowie (przy ul. Kajakowej). Właśnie dobiegają końca ostatnie prace. W połowie grudnia rada dzielnicy przyjęła oficjalną uchwałę o jego powołaniu. Co oznacza, że można kompletować dyrekcję i zespół pracowników.

Dom kultury na Zielonym Ursynowie kosztował około 6,5 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE O SZKOLE NA KABATACH I PROBLEMACH Z PLANEM ZAGOSPODAROWANIA:

Tu ma powstać szkoła na Kabatach
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kz/pm