TVN Warszawa | Mokotów

"Dziękujemy" i "Wiosna będzie jutro". Murale w szpitalu MSWiA

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Murale w szpitalu MSWiA
TVN24Murale w szpitalu MSWiA

Murale, które mają pokrzepić personel medyczny i pacjentów leczonych na COVID-19 powstały w szpitalu MSWiA w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Szpital MSWiA przy ulicy Wołoskiej 137 decyzją wojewody został przekształcony w połowie marca w jednoimienny - zajmujący się wyłącznie leczeniem pacjentów z koronawirusem. Trwają tam jeszcze prace remontowe i drobne przebudowy, które mają dostosować placówkę do nowych funkcji, w tym możliwości przyjęcia większej liczby chorych. Jak zapowiadała Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta, powstają między innymi śluzy, czyli specjalne przejścia odgradzające zakażonych pacjentów od strefy wolnej od wirusa.

Mural po obu stronach śluzy

To właśnie na jednej z takich śluz powstały nowe murale przygotowane przez artystów z Good Looking Studio. To wsparcie psychologiczne nie tylko dla chorych, ale też dla personelu. Jak wskazują artyści, rysunki mają pokrzepiać ludzi po obu stronach śluzy. Po stronie przeznaczonej dla personelu medycznego powstała ilustracja autorstwa Katarzyny "Nioski" Boguckiej, przedstawiająca tłum ludzi w różnym wieku, z hasłem: "Dziękujemy!". Po stronie dla zakażonych malowała Beata "Barrakuz" Śliwińska. Jej mural nawiązuje do "Stworzenia Adama", słynnego fresku Michała Anioła ze sklepienia Kaplicy Sykstyńskiej. Przedstawia dłoń w rękawiczce chirurgicznej podającą kwiat piwonii. Towarzyszy jej hasło: "Wiosna będzie jutro".

Nad muralami pracowało czterech artystów – dwie malarki i dwóch malarzy.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL>>>

Malowali sufity w salach pooperacyjnych dla dzieci

- Z jednej strony Beata Śliwińska zaprojektowała mural "Wiosna będzie jutro", bo chciała dodać trochę otuchy pacjentom, którzy tam przebywają i nie wiadomo, jak długo jeszcze będą na tym oddziale. Lekarzom chcieliśmy przede wszystkim serdecznie podziękować. Kasia Bogucka chciała przekazać to w najbardziej ciepłej formie - mówił reporterowi TVN 24 Bartłomiej Leśniewski z Good Looking Studio. Jak dodał, to nie pierwsza inicjatywa artystów. - Malowaliśmy wielokrotnie: w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, w szpitalu dziecięcym na Ochocie. Dzieciakom malowaliśmy sufity w salach pooperacyjnych. Zawsze daje nam to bardzo dużą satysfakcję - podkreślił.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Good Looking Studio

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości