Zamknęli trzy stacje metra. Policja sprawdzała bagaż pozostawiony w pociągu

Warszawa | Bielany

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plMetro Młociny

W pociągu na stacji Młociny ktoś pozostawił bagaż. Z powodu akcji służb przez blisko godzinę zamknięte były trzy ostatnie stacje I linii metra na Bielanach.

O utrudnieniach Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o godzinie 9.30.

- Na stacji Młociny w pociągu znaleziono pozostawiony bagaż. Policjanci prowadzą rozpoznanie - mówił Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

Jak sprecyzował Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji, bagaż znaleziono w pociągu na torach odstawczych. - Ewakuowano około 100 osób - zaznaczył.

Na czas akcji służb z ruchu wyłączone zostały trzy stacje M1: Młociny, Wawrzyszew i Stare Bielany. Metro kursowało na pętli Kabaty - Słodowiec. Na wyłączonym z ruchu odcinku uruchomiona została komunikacja zastępcza.

Policja zakończyła swoje działania o godzinie 10.15. - Nie ujawniono niczego niebezpiecznego - przekazał nam Florczak. Ruch pociągów na całej I linii został przywrócony.

To nie pierwsze utrudnienia tego dnia. Przed godziną 7 doszło do awarii na I linii metra, co również spowodowało wyłączenie trzech stacji na Bielanach i uruchomienie komunikacji zastępczej. - Doszło do awarii rozjazdu. Kilka pociągów miało z tego powodu problemy z kursowaniem - wyjaśnił Siedlecki.

Zobacz, jak wyglądało otwarcie nowych stacji II linii metra na Targówku i Pradze Północ:

Metro dotarło na Targówek. Pierwszy pociąg odjechał z pasażerami

Pierwszy pociąg odjechał z pasażerami ze stacji TrockaTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/7

kk