Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zamknęli trzy stacje metra. Policja sprawdzała bagaż pozostawiony w pociągu

Warszawa | Bielany

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plMetro Młociny

W pociągu na stacji Młociny ktoś pozostawił bagaż. Z powodu akcji służb przez blisko godzinę zamknięte były trzy ostatnie stacje I linii metra na Bielanach.

O utrudnieniach Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o godzinie 9.30.

- Na stacji Młociny w pociągu znaleziono pozostawiony bagaż. Policjanci prowadzą rozpoznanie - mówił Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

Jak sprecyzował Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji, bagaż znaleziono w pociągu na torach odstawczych. - Ewakuowano około 100 osób - zaznaczył.

Na czas akcji służb z ruchu wyłączone zostały trzy stacje M1: Młociny, Wawrzyszew i Stare Bielany. Metro kursowało na pętli Kabaty - Słodowiec. Na wyłączonym z ruchu odcinku uruchomiona została komunikacja zastępcza.

Policja zakończyła swoje działania o godzinie 10.15. - Nie ujawniono niczego niebezpiecznego - przekazał nam Florczak. Ruch pociągów na całej I linii został przywrócony.

To nie pierwsze utrudnienia tego dnia. Przed godziną 7 doszło do awarii na I linii metra, co również spowodowało wyłączenie trzech stacji na Bielanach i uruchomienie komunikacji zastępczej. - Doszło do awarii rozjazdu. Kilka pociągów miało z tego powodu problemy z kursowaniem - wyjaśnił Siedlecki.

Zobacz, jak wyglądało otwarcie nowych stacji II linii metra na Targówku i Pradze Północ:

Metro dotarło na Targówek. Pierwszy pociąg odjechał z pasażerami

Pierwszy pociąg odjechał z pasażerami ze stacji TrockaTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/7

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk