Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  "Próbował wykonać manewr na hamulcu ręcznym". Egzamin na prawo jazdy zdawał po alkoholu

  TVN Warszawa | Bemowo

  Autor:
  dg/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  TVN24Policjanci przebadali zatrzymanego alkomatem (zdjęcie ilustracyjne)

  Zamiast prawa jazdy, zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Tak zakończył się dla 22-letniego mieszkańca Warszawy egzamin na prawo jazdy.

  Kilka dni temu policjanci z komisariatu na Bemowie zostali powiadomieni o tym, że kursant, który przyszedł zdać egzamin na prawo jazdy jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Wezwał ich egzaminator.

  Manewr na hamulcu ręcznym

  - Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Wynikało z nich, że kursant na placu próbował wykonać manewr, jak się potem okazało, na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Dziwne zachowanie 22-latka od razu spostrzegł egzaminator, który zaalarmował patrol policji i uniemożliwił mu dalszą jazdę - przekazała Marta Sulowska z komendy rejonowej dla Woli i Bemowa.

  Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało u 22-latka promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Niedoszły kierowca został zatrzymany. Teraz zamiast za kierownicą, usiądzie na sądowej ławie, bo za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o pijanym kierowcy, którego policja ścigała po ulicach Bielan i Białołęki:

  Pościg za kierowcą po Białołęce i Bielanach

  Pościg za pijanym kierowcąstołeczna policja
  wideo 2/3

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  dg/b