Powodzie na Sardynii w wyniku ulewnych deszczów. Co najmniej jedna ofiara śmiertelna

Autor:
anw//rzw
Źródło:
ENEX

Ulewne deszcze nawiedziły południowe regiony Sardynii. W wielu miejscach doszło do powodzi i podtopień. Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna. Odnotowano 85 interwencji związanych z gwałtowną pogodą.

Intensywne opady deszczu nawiedziły w weekend włoską Sardynię. Doszło do powodzi i podtopień. Jak przekazały miejscowe służby, jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna. Ciało starszego mężczyzny zostało strażacy znaleźli w sobotę na południu wyspy.

Powodzie na Sardynii. Ofiara śmiertelna

Jak ustaliło dochodzenie, mężczyzna porzucił swój samochód, zablokowany na drodze przez rwącą wodę. Potem prawdopodobnie porwał go nurt.

Szczęśliwe zakończenie miały natomiast historie zaginionych myśliwych. Strażacy uratowali grupę myśliwych w miejscowości Sarroch. Na czas pomoc dotarła także do czterech innych, którzy schronili się na drzewie w Villa San Pietro, oraz do dwóch, którzy utknęli w samochodzie. Ocalono też około 20 osób, które zostały odcięte od świata w gospodarstwie rolnym w rejonie Capoterra.

Interwencje strażaków

Sytuacja nadal nie jest unormowana. W gminie Cagliari na Sardynii od niedzieli odnotowano 85 interwencji związanych z gwałtowną pogodą. Działania strażaków polegają głównie na osuszaniu zalanych terenów, usuwaniu gruzu z dróg i ratowaniu osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

Autor:anw//rzw

Źródło: ENEX