Gwałtowna pogoda w Grecji. Powodzie, zasypane drogi i autostrady

Autor:
anw
Źródło:
ENEX

Front atmosferyczny Diomedes przyniósł obfite opady śniegu, deszczu, a także mróz do centralnej i północnej Grecji. Biało zrobiło się między innymi w gminie Lamia, gdzie spadło 56 centymetrów śniegu.

Front atmosferyczny Diomedes, który nawiedził Grecję, przyniósł obfite opady śniegu, deszczu, a także mróz. W miejscowości Ipati położonej w górach, w gminie Lamia, spadło 56 centymetrów śniegu. W niżej położonych terenach tego regionu opady wynosiły 20 cm. 

Grecja. Zasypane drogi, ulewy

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych część greckich dróg i autostrad została zamknięta. Na trasie Saloniki-Weria-Kozani, a także na autostradzie Saloniki-Ierissos, wymagane są łańcuchy. Ponad sto pługów od wtorkowego wieczoru odśnieża zasypane drogi i próbuje ułatwić tym podróżowanie.

System pogodowy Diomedes spowodował, że Sporady (archipelag wysp), a także Eubeę nawiedziły ulewy. Obfite opady deszczu spowodowały, że skały spadały na drogi, a część rzek wezbrała i doszło do powodzi. W regionie Tesalii w ciągu 16 godzin spadło 340 litrów wody na metr kwadratowy. Taka suma odpowiada średnim rocznym opadom w Atenach - donoszą meteorolodzy z obserwatorium w stolicy Grecji.

Autor:anw

Źródło: ENEX