Zwały ziemi zsunęły się na dom. Zginęło młode małżeństwo

Autor:
kw
Źródło:
PAP, diariodominho.pt
Do wypadku doszło w okolicach miasta Braga
Do wypadku doszło w okolicach miasta BragaGoogle Maps
wideo 2/7
Google MapsDo wypadku doszło w okolicach miasta Braga

Północno-zachodnie regiony Portugalii doświadczyły ostatnio intensywnych opadów deszczu. Ponieważ grunt stał się zbyt mocno nasączony wodą, w środę w okolicach miasta Braga zeszło osuwisko. Są ofiary śmiertelne.

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku osunięcia się ziemi na dom jednorodzinny w okolicach miasta Braga, w północno-zachodniej Portugalii. Do tragedii doszło w rejonie miejscowości Esposende wskutek intensywnych opadów deszczu.

Grunt był zbyt ciężki

Jak poinformował komendant Rui Costa z portugalskiej obrony cywilnej, ofiary śmiertelne to mieszkańcy domu, na który stoczyły się w środę rano zwały ziemi. Sprecyzował, że w wypadku zginęło młode małżeństwo. Obie ofiary miały po 22 lata.

Przedstawiciel służb wyjaśnił, że służbom udało się uratować cztery osoby, w tym dwoje dzieci, które znajdowały się w domu podczas tragedii.

- Do wypadku doszło najprawdopodobniej w efekcie obciążenia skarpy znajdującej się w pobliżu domu przez ulewne deszcze - powiedział Costa. - Inżynierowie muszą dokonać pierwszych oględzin i dopiero później przeprowadzimy operację wydobycia ciał ofiar. Z pewnością będzie długa - dodał.

Jak powiedział, sąsiednie domy nie są zagrożone, ale w ramach prewencji poproszono ich mieszkańców o ewakuację.

Od soboty nad Portugalią utrzymują się opady deszczu, które w niektórych miejscach są intensywne, głównie w północnej części kraju. W ich rezultacie doszło do zalania wodą kilkunastu dróg.

Autor:kw

Źródło: PAP, diariodominho.pt

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps/Twitter