W powodzi i osuwiskach ziemi zginęło ponad 20 osób

Autor:
ps
Źródło:
PAP, Reuters

Ulewne opady deszczu, a w konsekwencji powódź i osuwiska ziemi spowodowały śmierć co najmniej 23 osób w górzystym regionie stanu Rio de Janeiro w Brazylii. W ciągu jednego dnia spadło więcej deszczu niż wynosi miesięczna norma dla lutego.

Nagrania zamieszczone w mediach społecznościowych ukazują samochody i domy ściągane przez osuwiska oraz wodę gwałtownie płynącą przez Petropolis w środkowej części stanu i okolicę. Służby poinformowały o śmierci co najmniej 23 osób w wyniku powodzi i osunięć ziemi.

W jeden dzień tyle deszczu, co przez cały miesiąc

Straż pożarna przekazała we wtorek wieczorem, że tego dnia w ciągu trzech godzin na obszarze miasta Petropolis spadło 258 litrów wody na metr kwadratowy, czyli prawie tyle, ile spadło łącznie w całym regionie w ciągu ostatnich 30 dni. To więcej niż wynosi miesięczna norma dla lutego.

Przebywający w Rosji prezydent Brazylii Jair Bolsonaro napisał na Twitterze, że polecił swoim ministrom udzielenie natychmiastowego wsparcia poszkodowanym. Poprosił także Boga o "pocieszenie członków rodzin ofiar". W środę w Moskwie Bolsonaro spotka się z prezydentem Władimirem Putinem.

Google Maps

Autor:ps

Źródło: PAP, Reuters